O nas

Dział Drukarek 3D (Szybkiego Prototypowania) powstał w 2006 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi drukowania 3D oraz coraz większe zainteresowanie systemami szybkiego prototypowania.

Swoją przygodę z technologiami przyrostowymi zaczęliśmy od współpracy z firmą Z-Corporation (obecnie 3D Systems), rozszerzając później naszą ofertę o technologie firm Objet Geometries (obecnie Stratasys), EOS a od roku 2016 również Lithoz. Obecnie współpracujemy z liderami w branży druku 3D (szybkie prototypowanie) proponując Państwu technologie:

FDM (Fused Deposition Modeling) – technologia ta jest rozwijana przez firmę Stratasys od lat 90tych. Największą zaletą tej technologii druku 3D jest tanie budowanie prototypów z tworzyw sztucznych, przez co dostajemy detale zbliżone do modeli wykonanych za pomocą formowania wtryskowego.

zasada_dzalania_technologii_fdm
Zasada działania technologii FDM

 

PolyJet – w wersji Triple-Jet jest obecnie najbardziej rozwiniętą, zaawansowaną, multi-materiałową, multi-kolorową technologią druku 3D wśród wszystkich drukarek 3D fotopolimerowych.

zasada_dzalania_technologii_polyjet
 Zasada działania technologii PolyJet

 

SLS (Selective Laser Sintering) – umożliwia tworzenie modeli z materiałów na bazie Poliamidu 12. Coraz więcej firm stosuje drukarki 3D wykorzystujące technologie druku 3D SLS, jako alternatywę przy nisko i średnio seryjnej produkcji skomplikowanych geometrycznie detali.

zasada_dzalania_technologii_sls
Zasada działania technologii SLS

 

DMLS (Direct Metal Laser Sintering) – to technologia umożliwiająca druk 3D elementów metalowych. Ideą technologii druku 3D DMLS jest tworzenie bardzo skomplikowanych kształtów, które mogą być niemożliwe do wytworzenia metodami odlewniczymi i do tego z materiałów trudno obrabialnych.

zasada_dzalania_technologii_dmls
Zasada działania technologii DMLS

 

LCM (Lithography-based Ceramic Manufacturing) – została opatentowana przez austriacką firmę Lithoz GmbH i pozwala na szybkie budowanie niemal dowolnie skomplikowanych technicznych a także medycznych modeli z materiałów ceramicznych.

Na Państwa życzenie dostarczymy także inne technologie obecne na rynku.

 

Oprócz systemów przyrostowych proponujemy także usługi drukowania 3D w wyżej wymienionych technologiach, które świadczymy na posiadanych systemach oraz we współpracy z podwykonawcami. Świadczymy także usługi szkoleniowe oraz konsultacyjne w zakresie doboru technologii oraz urządzenia do laboratoriów i narzędziowni.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Wszelkie informacje kontaktowe znajdą Państwo w zakładce Kontakt.

„SUPPORTING YOUR SUCCESS – dążymy do wspierania działalności naszych klientów, pomagając im pokonywać coraz to wyższe progi efektywności prowadzonego biznesu. Pracownicy BIBUS MENOS Sp. z o.o. aktywnie realizują w praktyce to, co jest ukryte w słowie „menos” (z greckiego – usposobienie prowadzące człowieka do sukcesu).”

Zbigniew Gotartowski

Prezes Zarządu

 


10 lat

doświadczenia

9 doświadczonych

specjalistów

5 drukarek 3D

dostępne w BIBUS MENOS Sp. z o.o

6 różnych technologii

dostępnych w BIBUS MENOS Sp. z o.o

Kilkadziesiąt systemów

na rynku

Kilkanaście tysięcy

wydruków rocznie

Ponad 250

stałych klientów

9001

norma ISO

dnvbv