3D Microprint | drukarki3d.pl | BIBUS MENOS

3D Microprint

 
Jednym z Partnerów, z jakimi współpracuje BIBUS MENOS, jest niemiecka firma 3D MicroPrint.
 

Logo firmy 3D MicroPrint

Firma została założona w 2013 roku w Chemnitz (Niemcy) w wyniku współpracy EOS GmbH i 3D-Micromac AG. Eksperci z obu firm od 2006 roku pracują z wyjątkowym pionierskim podejściem nad rozwojem procesu spiekania mikrosferowego.

Technologia Micro Laser Sintering (MLS) opatentowana i rozwijana przez firmę 3D MicroPrint GmbH oferuje niszowe rozwiązanie dla mechaniki precyzyjnej oraz narzędzi medycznych. MLS wykorzystuje laser do spiekania mikrostruktur z proszków stopów metali takich jak stal nierdzewna, molibden, wolfram czy tytan. Parametry produkcyjne tej technologii oferują niespotykane dotąd możliwości produkcyjne pozwalające na wkroczenie w nowe obszary przemysłu. Firma 3D MicroPrint to pionier w dziedzinie mikro spieku proszków metalowych.

3D MicroPrint GmbH zapewnia kompletny łańcuch rozwiązań do produkcji precyzyjnie zadrukowanych części metalowych.
Produkcja drukowanych elementów mikromanalowych z drobnymi detalami, gładkim wykończeniem powierzchni i wysoką precyzją jest kluczową kompetencją 3D MicroPrint GmbH. Dzięki swojej technologii Micro Laser Sintering dostarczają opłacalną, wydajną pod względem materiałowym i ekonomiczną produkcję niestandardowych części, prototypów do seryjnej produkcji mikrometalowych części, w tym wszystkie zalety jakie oferuje druk 3D.

Firma oferuje kilka materiałów, takich jak kilka stale nierdzewne lub materiały o wysokiej temperaturze topnienia, takie jak molibden lub wolfram. Możliwe jest również przetwarzanie końcowe, takie jak obróbka elektroerozyjna (EDM), obróbka strumieniowa, polerowanie plazmowe i inne.


Link do strony producenta: www.3dmicroprint.com

 
3D MicroPrint wydruk