BEGO USA wykorzystuje technologię przetopu proszków metalowych w celu wejścia na rynek uzupełnień protetycznych | drukarki3d.pl | BIBUS MENOS

  • Wydruki 3D stomatologiczne
  • Wydruk 3D ortodontyczny
Wydruki 3D stomatologiczneWydruk 3D ortodontyczny
12.12.2016, 12:11

BEGO USA wykorzystuje technologię przetopu proszków metalowych w celu wejścia na rynek uzupełnień protetycznych

Protetyka umożliwia odtworzenie uszkodzonych zębów na każdym poziomie, od prostych wypełnień w jamie ustnej do koron, mostów i implantów produkowanych w różnych procesach, z dala od gabinetu stomatologicznego. Ogromny przemysł, który powstał wokół tego ostatniego typu „uzupełnień zdalnych” to skomplikowana i precyzyjna dziedzina. W końcu każde uzębienie jest inne, a każdy ubytek zębowy ma charakterystyczne, niepowtarzalne parametry.

Wiele produkowanych obecnie uzupełnień jest wytwarzanych metodą traconego wosku, które pozostała niemal niezmieniona od 100 lat. Jednak w dziedzinie protetyki stomatologicznej zachodzą szybkie zmiany w miarę jak rzeczywistość ekonomiczna, galopujące ceny złota i zlecana na zewnątrz produkcja wymuszają na pacjentach i specjalistach poszukiwanie bardziej efektywnych kosztowo metod, w celu zachowania pięknego uśmiechu. Technika odlewania metodą traconego wosku wydaje się wychodzić z użycia.

Chcesz się dowiedzieć więcej o wykorzystaniu drukarki 3D przez firmę BEGO? Czytaj dalej!