• puzzle 3D poliamid
puzzle 3D poliamid
08.07.2014, 17:01

Szybkie prototypowanie i krótkie serie produkcyjne przy użyciu profesjonalnych drukarkach 3D

Drukarki znajdują swoje zastosowanie także Szybkim Prototypowaniu

Technologie szybkiego prototypowania bardzo ułatwiły i przyspieszyły proces wprowadzania nowego produktu na rynek. Dzięki wysokiej jakości wydrukom 3D, detale można prezentować klientom i inwestorom bezpośrednio po wyciągnięciu z maszyny z minimalną tylko obróbką finalną. Detale wykonywane są na profesjonalnych urządzeniach charakteryzujących się wysoką rozdzielczością, niewielką grubością warstw i dużą dokładnością wymiarową. Każda z profesjonalnych maszyn wykonuje bardzo estetyczne modele co ma bezpośredni wpływ na udaną prezentację u klienta lub inwestora i pozwala na lepszą komunikację pomiędzy wykonawcą i odbiorcą przyszłego produktu.

Większość technologii i zakres materiałów jakimi dysponujemy pozwalają na imitowanie różnych tworzyw sztucznych i metali takich jak na przykład: polipropylen, akryl, guma o różnej twardości, nylon, tworzywa przeźroczyste, polistyren, ABS oraz stopy metali jak stal narzędziowa, tytan, stal nierdzewna, aluminium i wiele innych.

Priorytetem jest dostarczenie klientowi modeli, które jak najwierniej odwzorowują finalny produkt. Dzięki dużej powtarzalności wymiarowej drukowanych detali i wysokiej jakości materiałów i urządzeń możemy wykonywać części złożeniowe, detale z uszczelnieniami, elementy zawiasów (w tym tzw. ”living hinge”), elementy zatrzaskowe i wsuwane.

Na życzenie przygotowujemy powierzchnię i malujemy modele zgodnie z wytycznymi celem uzyskania jak najlepszego efektu końcowego.

Jesteśmy świadomi jak ważna w dzisiejszych czasach jest komunikacja pomiędzy dostawcą i odbiorcą czy pomiędzy działami w firmie. Zrozumienie koncepcji pomysłodawcy, odbiorcy czy inżyniera ma bezpośredni wpływ na przyspieszenie procesu wdrożenia produktu do sprzedaży i ograniczenia kosztów spowodowanych ewentualnymi błędami wynikającymi z wzajemnego niezrozumienia.

Modele 3D pomagają także podczas prezentacji produktów czy w wyjaśnieniu procesów działania urządzeń.

Nasz zespół pomoże Państwu dobrać technologię wydruku do Waszych potrzeb.

Zapraszamy do współpracy.