22.11.2018, 15:02

Formnext 2018

Formnext to jedna z najważniejszych imprez targowych poświęconych technologiom przyrostowym w Europie. Organizatorem wydarzenia jak w poprzednich 3 edycjach była firma Rapid News Communications Group.

W tym roku targi odbywały się w dniach 13-16 listopada. W wydarzeniu wzięło udział ponad 550 wystawców reprezentujących pełne spektrum szeroko pojętych addytywnych technologii wytwórczych. Wiele z nich nie jest jeszcze obecne na rynku polskim, ale zaczynają rozwijać swoją sieć dystrybucji w krajach europejskich np. Niemcy, Francja, Finlandia. To spektakularne w swoim rozmachu wydarzenie jest kontynuacją organizowanych do 2014 roku targów Euromold z tą jednak różnicą, że skupia się wyłącznie na technologiach przyrostowych.

Na Formnext pojawili się absolutnie wszyscy najważniejsi producenci systemów przyrostowych, firmy oferujące złożone systemy produkcyjne, jak również dziesiątki firm usługowych. Wystawcy prezentowali się na obydwu piętrach hali nr 3 o łącznej powierzchni 36 tysięcy m2. Wyraźnie widoczne kierunki, w których zmierzają reprezentowani przez nas producenci systemów profesjonalnych, jak EOS, RapidShape, Sintratec czy Lithoz:

  • wsparcie firm z przemysłu ciężkiego, lotnictwa, sektora medycznego i motoryzacyjnego,
  • wdrażanie wydruków z metali do produkcji seryjnej,
  • wytwarzanie finalnych komponentów i narzędzi,
  • wprowadzanie nowych materiałów oraz współpraca przemysłu z jednostkami badawczymi.