Premiera drukarki 3D VSHAPER 500 podczas Dni Druku 3D | drukarki3d.pl | BIBUS MENOS

26.04.2018, 11:04

Premiera drukarki 3D VSHAPER 500 podczas Dni Druku 3D

W dniach 10 – 12 kwietnia 2018 w Kielcach odbyła się X jubileuszowa edycja Dni Druku 3D, które obecnie uznawane są za największe targi branżowe w Polsce i jedne z największych w Europie. W trakcie tego wydarzenia poszczególne firmy prezentują nowoczesne rozwiązania, dzięki którym druk 3D zyskuje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. To właśnie tutaj wielu producentów po raz pierwszy prezentuje swoje najnowsze produkty. W tym roku jednym z nich była przemysłowa drukarka 3D VSHAPER 500.

Przemysłowa drukarka 3D VSHAPER 500 ma obszar roboczy o wymiarach 440/430/450 mm oraz ekstruder V-PORT z dwiema głowicami V-JET. Dzięki tym dwóm elementom możliwe jest bezproblemowe i łatwe wytwarzanie większych elementów, a dodatkowe wyposażenie w zamkniętą komorę i podgrzewaną platformę roboczą umożliwia wykonywanie wydruków 3D w bardzo wysokiej jakości. VSHASPER 500 wspiera zarówno szybkie prototypowanie, jak i tworzenie narzędzi czy produkcję seryjną, poprzez wspomaganie procesów wytwarzania addytywnego w technologii FDM. Posiada również moduł czyszczący, który usuwa zabrudzenia powstałe w trakcie procesu drukowania, tym samym zapewniając ciągłość procesu produkcji i czystość głowic maszyny. Drukarkę wyposażono także w wentylację z użyciem filtra węglowego, aby zredukować ilość i szkodliwość wydzielanych gazów.

Drukarka VSHAPER 500 nie była jedyną atrakcją firmy VERASHAPE na tegorocznych targach. Wraz z dystrybutorem BIBUS MENOS firma zaprezentowała również drukarkę VSHPAER 270 oraz VSHAPER PRO, która była już wielokrotnie nagradzana.

Wielu naszych Klientów wykorzystuje drukarki 3D w produkcji nietypowych części zamiennych, zwłaszcza w sytuacjach gdy nie są już one dostępne, koszt ich zakupu jest zbyt wysoki lub czas oczekiwania na części do maszyn wykorzystywanych na linii produkcyjnej jest zbyt długi. Zastosowanie technologii druku 3D pozwala redukować przestoje produkcji i stanowi coraz bardziej istotny element strategii utrzymania ruchu, w którą doskonale wpisuje się VSHAPER 500 – mówi Adrian Truszkowski, Specjalista ds. Techniczno-Handlowych w BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Każdego roku na Targi Druku 3D przybywa coraz więcej profesjonalnych firm, prezentujących najnowsze rozwiązania w tej branży. W zeszłym roku ekspozycja zajęła całą salę, gdzie zebrało się ponad 12 tysięcy gości zainteresowanych najnowszymi technologiami wytwarzania przyrostowego, dlatego Targi Dni Druku 3D są uznawane za największe tego typu wydarzenie w Polsce.

drukarka VSHAPER 500

Kompletna oferta drukarek tej marki tutaj: tutaj