• Poprzedni: Wdrożenie drukarek 3D w Dolnośląskim Parku Innowacji i Nauki we Wrocławiu
  • Następny: EOS Xperience Day 2022
Data dodania: 24 marca 2022

5 najważniejszych powodów, dla których warto drukować w technologii SLS

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie są kluczowe zalety selektywnego spiekania laserowego?

 

Przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym przedstawiamy 5 najważniejszych powodów, dla których technologia SLS jest idealnym wyborem dla zastosowań przemysłowych.

 

#1 ZŁOŻONE GEOMETRIE
Dzięki precyzji lasera technologia SLS umożliwia osiągnięcie tego, czego nie można uzyskać za pomocą większości konwencjonalnych metod wytwarzania: części o niemal całkowitej swobodzie kształtu i wysokim poziomie dokładności, bez konieczności stosowania konstrukcji wsporczych.

#2 WŁAŚCIWOŚCI MECHANICZNE
W porównaniu z innymi metodami 3D, części wytwarzane metodą SLS charakteryzują się doskonałymi właściwościami materiałowymi. Dzięki najczęściej stosowanemu poliamidowi 12 uzyskuje się wytrzymałe mechanicznie i odporne na uderzenia przedmioty, które dobrze nadają się do końcowego zastosowania, nawet w aplikacjach przemysłowych.

#3 FUNKCJONALNE CZĘŚCI
W technologii SLS obiekt 3D jest tworzony warstwa po warstwie wewnątrz złoża proszku, eliminując w ten sposób potrzebę stosowania konstrukcji wsporczych. W przeciwieństwie do produkcji konwencjonalnej, dzięki temu możliwe jest tworzenie ruchomych części, podcięć, a nawet struktur nadwieszonych.

#4 RÓŻNORODNOŚĆ MATERIAŁÓW
Solidne i trwałe lub plastyczne i miękkie: gama materiałów do SLS już dziś jest duża i stale się powiększa. Systemy takie jak Sintratec S2 posiadają również uproszczoną wymianę materiału, która umożliwia użytkownikom szybką zmianę proszków.

#5 WYDAJNOŚĆ PRODUKCYJNA
W przeciwieństwie do innych technologii 3D, selektywne spiekanie laserowe pozwala na gęste układanie modeli wewnątrz przestrzeni roboczej. W połączeniu z dużą szybkością pracy lasera oraz stacjami rozpakowywania i odświeżania proszku, wysoka wydajność przy niskim koszcie wytworzenia jednej części jest czymś co może zrewolucjonizować dotychczasową produkcję.

Przekonaj się sam już dziś!

Powiązane treści