• Poprzedni: BEGO
  • Następny: Bianchi Bikes
Data dodania: 5 grudnia 2016

Acist Medical dąży do perfekcji dzięki technologii FDM

Acist (Advanced Contrast Imaging System Technology) to producent wyrobów medycznych, specjalizujący się w systemach wstrzykiwania kontrastu w dziedzinie kardiologii i radiologii. Produkty firmy Acist umożliwiają wprowadzenie barwnika do układu naczyniowego, aby umożliwić lekarzom zobrazowanie anatomii pacjentów.

Firma Acist (Advanced Contrast Imaging System Technology) to producent wyrobów medycznych, specjalizujący się w systemach wstrzykiwania kontrastu w dziedzinie kardiologii i radiologii. Produkty Acist umożliwiają wprowadzenie barwnika do układu naczyniowego, aby umożliwić lekarzom zobrazowanie anatomii pacjentów. Firma Acist, której siedziba główna mieści się w Eden Prairie w stanie Minnesota, obecna jest w środowiskach klinicznych w ponad 40 krajach. Jej misją jest dążenie do uzyskania perfekcyjnego obrazu poprzez opracowanie i wytwarzanie nowych technologii medycznych, które poprawiają kontrolę i ułatwiają pracę.

Firma Acist utrzymuje stały kontakt z operatorami maszyn, ponieważ opracowanie niektórych ulepszeń jest niemożliwe przed wprowadzeniem urządzeń do użytku szpitalnego. Przykładowo: operatorzy wskazali potrzebę podłączenia wielu typów przetworników do tej samej maszyny oraz możliwości szybkiego przełączania między przetwornikami. Aby rozwiązać ten problem, firma Acist szybko zaprojektowała odpowiedni element z zastosowaniem oprogramowania CAD, a następnie wydrukowała za pomocą drukarki 3D.

Chcesz się dowiedzieć więcej o wykorzystaniu drukarki 3D przez firmę Acist? Czytaj dalej!

Galeria zdjęć