• Poprzedni: Od teraz jesteśmy obecni na LinkedIn - zapraszamy do obserwowania
  • Następny: Druk 3D w produkcji przemysłowej - przedstawiamy drukarkę 3DGence INDUSTRY F421
Data dodania: 30 kwietnia 2024

Zapraszamy na Copper Xperience Day

Druk 3D z czystej miedzi na konferencji w Instytucie Lotnictwa
BIBUS MENOS, będąc dystrybutorem systemów druku 3D EOS GmbH w Polsce, ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie Copper Xperience Day 2024. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Lotnictwa w Warszawie i pozwoli uczestnikom na wnikliwe zapoznanie się z technologią druku 3D z użyciem czystej miedzi, prezentując zarówno jej wyzwania, jak i potencjalne zastosowania. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, którego jesteśmy współorganizatorem. Gwarantujemy, że prelekcje wybitnych specjalistów otworzą przed Państwem nowe perspektywy wykorzystania nowoczesnych technologii w przemyśle.

eos experience day copper ilot miedź konferencja

Miedź przez lata była bardzo pożądanym materiałem w procesie wytwarzania przyrostowego ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Jednak jej przetwarzanie na systemach do przetopu proszków metalowych było sporym wyzwaniem, które momentami wydawało się nie do przezwyciężenia. Dzięki innowacyjnemu podejściu, EOS opracował nowy materiał CuCP na bazie czystej miedzi, który doskonale radzi sobie z tymi wyzwaniami. CuCP nie tylko charakteryzuje się stuprocentową przewodnością IACS, co czyni go idealnym dla aplikacji wymagających doskonałego przewodnictwa, ale również otwiera drzwi do nowych możliwości w dziedzinach, takich jak zarządzanie ciepłem w urządzeniach elektronicznych i innych zaawansowanych komponentach. To w połączeniu z technologiami z rodziny LPBF (Laser Powder Bed Fusion) pozwala na produkcję elementów z unikalną precyzją, co jest kluczowe dla branż, w których nawet najmniejsze szczegóły mają ogromne znaczenie.

Copper Xperience Day 2024 zapewni uczestnikom kompleksowy wgląd w praktyczne zastosowanie technologii druku 3D z metalu. W trakcie konferencji eksperci i partnerzy EOS przeprowadzą serię prezentacji, szczegółowo omawiając kluczowe aspekty i zaawansowane techniki wykorzystywane w produkcji addytywnej z miedzi. Spotkania z ekspertami branżowymi pozwolą na zgłębienie wiedzy technicznej, ale również umożliwią wymianę doświadczeń i nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych. W programie wydarzenia jest także zwiedzanie lokalnych obiektów produkcyjnych, gdzie uczestnicy na własne oczy będą mogli zobaczyć, jak wykorzystuje się nowoczesne technologie w procesach produkcyjnych. Dzięki temu zdobędą cenne wskazówki na przyszłość, ale także inspirację do stosowania nowych możliwości w swoich własnych procesach produkcyjnych.

O czym jest to wydarzenie?

 
Wydarzenie poświęcone będzie przemysłowemu drukowi 3D z czystej miedzi, obejmując przegląd zastosowań rynkowych i rzeczywistych spostrzeżeń klientów, a także szczegółową analizę technologiczną. Organizatorzy przewidzieli również możliwość odwiedzin lokalnego zakładu produkcyjnego.

Dla kogo?

 
To wydarzenie jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych odkrywaniem możliwości druku 3D z miedzi, zwłaszcza inżynierów, projektantów, szefów produkcji, dyrektorów technicznych oraz inżynierów/dyrektorów ds. badań i rozwoju zaangażowanych w rozwój technologii przyrostowych.

Data: 18 CZERWCA 2024

 

Rejestracja

 

Lokalizacja

 
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa
al. Krakowska 110/114
02-256 Warszawa, Polska

09:30 – 10:00Rejestracja | Networking Coffee
10:00 – 10:15Przemówienie powitalne
10:15 – 10:30Overview of Copper Applications in the Market

Prelegent: Davide Iacovelli, EOS

10:30 – 11:00Partner Insight by the Łukasiewicz Research Network – Institute of Aviation

Speaker: Michał Fedasz, Łukasiewicz Research Network – Institute of Aviation

11:00 – 11:30Copper Based Materials in AM, Considerations and Industrial Applications

Prelegent: Markku Lindqvist, Delva

11:30 – 12:00AMCM Insight

Prelegent: Sina Trik, AMCM

12:00 – 12:45Lunch-Break
12:45 – 14:00Wycieczka po obiekcie na Łukasiewicza – Instytut Lotnictwa
14:00 – 14:30Partner Insight by Hitachi Energy

Prelegent: Robert Sekula + Elham Haghighat Naeini, Hitachi Energy

14:30 – 15:00Coffee-Break
15:00 – 15:30Copper AM – Technology Deep Dive

Prelegent: Bernd Reinarz, EOS

15:30 – 16:30FORGING AHEAD: Navigating R&D and Industrial Challenges in Copper 3D Printing

Panel Dyskusyjny

od 16:30Q&A | Networking | Zakończenie konferencji