• Strona główna
  • Blog
  • Dron dla entuzjastów sportów ekstremalnych i dla...niedzielnych spacerowiczów
  • Poprzedni: Endur - nowy materiał firmy Stratasys
  • Następny: EOS wprowadza dwa nowe materiały metalowe: EOS Titanium Ti64 ELI oraz EOS StainlessSteel 316L
Data dodania: 28 lipca 2014

Dron dla entuzjastów sportów ekstremalnych i dla...niedzielnych spacerowiczów

Od niedawna bardzo popularne, zwłaszcza wśród fanów sportów ekstremalnych i generalnie wśród użytkowników sprzętu sportowego, stały się miniaturowe kamery, tzw. „action cam”.

Nowoczesny dron dla entuzjastów sportów ekstremalnych

Od niedawna bardzo popularne, zwłaszcza wśród fanów sportów ekstremalnych i generalnie wśród użytkowników sprzętu sportowego, stały się miniaturowe kamery, tzw. „action cam”, które umożliwiają uchwycenie ciekawych, zabawnych i często niebezpiecznych wyczynów użytkownika. Taki sprzęt posiada ogromne możliwości ale i wady. Podczas wykonywania można trzymać kamerę i wówczas obraz jest nieczytelny lub umocować ją na sprzęcie sportowym, na narcie, na kasku, na ramie rowerowej i wówczas można wykonywać ciekawe ujęcia z jednego punktu na raz. Efekt jest oczywiście niezwykły, ale dosyć statyczny.

Dzięki pomysłowości firmy Helico Aerospace Industries i wykorzystaniu drukarek 3D firmy Stratasys stworzono prototyp Drona o nazwie Air Dog, który podąża za właścicielem w bezpiecznej odległości wykonując ciekawe ujęcia z różnych kątów i z różnej perspektywy. Oczywiście taki sprzęt może być używany przez służby ratownicze, ekipy budowlane, policję, dziennikarzy i … niedzielnych spacerowiczów chcących uwiecznić spacer i otaczający ich widok z perspektywy jaka dostępna była dotychczas na filmach akcji.

Zarówno prototypy części Air Dog’a jak i elementy kontrolera noszonego przez użytkownika na nadgarstku wykonane zostały w naszej firmie z materiałów kompozytowych i wytrzymałych tak, żeby sprostać trudnym warunkom wykonywania dynamicznych ujęć. Do stworzenia części została użyta drukarka 3D Fortus400mc.

Maszyny i materiały, z których wykonujemy detale pozwalają nie tylko na wykonywanie prototypów, ale również na produkowanie wyrobów krótkoseryjnych, które są odporne na wysokie temperatury, działanie czynników atmosferycznych i na duże obciążenia fizyczne. Tak jak nagrywanie własnych popisów przeszło rewolucję poprzez połączenie pół-autonomicznego drona z action cam’em tak drukarki 3d ewoluują z maszyn do wytwarzania prototypów do przemysłowych urządzeń wytwarzających krótkie serie produkcyjne.

Jeżeli chcecie zapoznać się z naszą ofertą drukarek wytwarzających gotowe elementy produkcyjne zapraszamy do zakładki „oferta”.

Zapraszamy również do obejrzenia filmiku jak sprawuje się Air Dog w akcji i na stronę producenta www.airdog.com

http://blog.stratasys.com/2014/06/25/3d-printed-sports-drone-airdog/

Galeria zdjęć