• Strona główna
  • Blog
  • Firma FWB zyskuje znaczne oszczędności dzięki zastosowaniu technologii DMLS
  • Poprzedni: NOWA SERIA drukarek 3D STRATASYS F123 - Przemysłowe rozwiązania w kompaktowej formie
  • Następny: Bentley
Data dodania: 6 lutego 2017

Firma FWB zyskuje znaczne oszczędności dzięki zastosowaniu technologii DMLS

Wkładki produkowane w technologii DMLS posiadają wybitne zalety odróżniające je od tradycyjnych wkładek form. Żaden inny proces nie umożliwia takiej dowolności w zakresie umiejscowienia kanałów chłodzenia wewnątrz wkładek narzędziowych.

Chcąc zapewnić, że Niemcy pozostaną atrakcyjnym miejscem produkcji narzędzi i komponentów plastikowych wykonywanych w technologii formowania wtryskowego, producenci narzędzi i części wybierają szereg innowacyjnych technologii i procesów umożliwiających ograniczenie czasu realizacji i minimalizację kosztów. Od lat producenci z Europy Wschodniej są w stanie zaoferować narzędzia i komponenty wtryskowe po niższych cenach niż w tzw. krajach o wysokim pułapie wynagrodzeń, a obecnie dołączają do nich również coraz to nowsi dostawcy pochodzący z Dalekiego Wschodu. To dlatego niemieckie firmy zajmujące się obróbką tworzyw sztucznych muszą w jak największym stopniu wykorzystać innowacyjne i ekonomiczne procesy produkcyjne, aby skutecznie stanąć do walki z konkurencją, oferującą niższe koszty. FWB Kunststofftechnik GmbH prowadzi ścisłą współpracę z firmą LBC LaserBearbeitungsCenter GmbH, producentem części metalowych przy wykorzystaniu technologii wytwarzania przyrostowego. Efektem tej współpracy jest obecna metoda realizacji wkładek narzędziowych do komponentów wykonywanych w technologii formowania wtryskowego.

WYZWANIE

Projekt obejmował produkcję rdzeni formy dla 16-rdzeniowego narzędzia produkcyjnego przeznaczonego do seryjnej produkcji komponentów z tworzyw sztucznych wykonywanych w technologii formowania wtryskowego. Wymogi stawiane w zakresie tych komponentów wynikają z warunków panujących we wspomnianych wschodnioeuropejskich placówkach produkujących elementy w drodze formowania wtryskowego. Cykl życia produktu staje się coraz krótszy, co niesie za sobą potrzebę zapewnienia większej elastyczności w zakresie konstrukcji narzędzi. Niezwykle istotne znaczenie ma wykorzystanie szybkiej i niedrogiej metody opracowywania i produkowania form, możliwej do zastosowania w wysoce zautomatyzowanych, niezależnie działających liniach produkcyjnych. Innymi słowy, nie tylko konieczne jest dostarczanie narzędzi w sposób szybki i ekonomiczny, ale narzędzia te muszą być w stanie pracować z wysoką precyzją przez długi okres czasu.

Chcesz się dowiedzieć więcej o wykorzystaniu drukarki 3D przez firmę FWB? Czytaj dalej!

Galeria zdjęć