• Poprzedni: Inteligentne rozwiązania z zakresu post-processingu dla drukowanych elementów
  • Następny: Premiera drukarki 3D Sintratec S3 na targach Formnext
Data dodania: 10 listopada 2022

FORMNEXT 15-18.11.2022

W dniach 15 – 18 listopada odbędzie się kolejna edycja międzynarodowych targów związanych z branżą druku 3D, Formnext 2022. Podobnie jak w poprzednich latach, setki wystawców z całej branży wytwarzania przyrostowego, a także tysiące uczestników z całego świata spotkają się we Frankfurcie nad Menem, aby zapoznać się z najnowszymi technologiami, aplikacjami i trendami.

Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe, ponieważ zauważalny jest trend powrotu do normalności sprzed pandemii pod względem skali i frekwencji. Z około 800 wystawcami (z czego 60% to wystawcy międzynarodowi), Formnext 2022 zmierza w kierunku liczb sprzed 2020 roku. Patrząc na reprezentowane segmenty wystawców, rozwiązania dla drukowania 3D są cały czas numerem jeden. Widać jednak, że z roku na rok rośnie zainteresowanie po stronie materiałowej, preprocesingu, a zwłaszcza postprocesingu oraz cyfryzacji i automatyzacji procesów. To pokazuje, jak dojrzałe stało się wytwarzanie addytywne oraz, że czeka nas dalszy rozwój w zakresie industrializacji tej technologii. Formnext i jego wystawcy zaprezentują więc rozwiązania z całego łańcucha procesów przemysłowego Druku 3D. Od oprogramowania, technologii i materiałów dla wszystkich procesów, drukowania przestrzennego po post-processing i automatyzację w procesie produkcji.

Zapraszamy na stoiska producentów urządzeń dostępnych w naszej ofercie

FORMIGA P 110 FDR – innowacyjna technologia FDR przeznaczona do wydruków delikatnych struktur o bardzo drobnych powierzchniach i cienkich ścianach o grubości 0,22 mm.

 

Wydruki z miedzi – wykorzystanie proszków miedzi Cu, CuCP i CuCrZr do wydruków 3D modeli użytkowych takich jak wymienniki ciepła, części silników rakietowych, cewek indukcyjnych, elektroniki i innych wszelkich zastosowań wymagających dobrej przewodności.

 

Bezsupportowe wydruki z metalu – Additive Minds dzięki swojej wiedzy i umiejętności kreatywnego rozwiazywania problemów, opracowali sposób projektowania modeli z brakiem lub minimalnym wykorzystaniem podpór, co wpływa znacząco na optymalizację kosztów oraz czasu wydruków 3D.

 

SINTRATEC S3 – Zupełnie nowy system pracujący w technologii selektywnego spiekania laserowego (SLS). Nowa generacja urządzenia posiada laser o trzykrotnie większej mocy w stosunku do Sintratec S2. 30-watowy laser przekłada się na zwiększoną prędkość drukowania przestrzennego elementów. Otwiera to zupełnie nowe możliwości przetwórcze dla proszków polimerowych.

 

INDUSTRY F421 – szybka drukarka 3D do wymagających zastosowań przemysłowych z inżynieryjnych ultrapolimerów takich jak np. ULTEM, PEEK. Dzięki wysokiej prędkości druku, dużej grzanej komorze roboczej i szerokiej gamie materiałów inżynierskich jest bardzo wydajnym i kompletnym systemem produkcyjnym.
 
INDUSTRY F350 – drukarka 3D pracująca zgodnie ze standardami przemysłu 4.0. Połączenie podgrzewanej komory budowania, wysokiej temperatury wytłaczania filamentu i podgrzewanej komory materiałowej zapewnia najwyższe standardy kompozytowych wydruków 3D z PEKK, PAEK, PEEK i CF.
 
ELEMENT MP350 – drukarka 3D przystosowana do wytwarzania części metalowych i ceramicznych. Wydajny system wytłaczania z dwiema głowicami drukującymi daje swobodę projektowania i wytwarzania części będących alternatwą dla procesów Metal injection molding (MIM) oraz Ceramic injection molding (CIM).

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do rejestracji na stronie naszego dostawcy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Powiązane treści