• Poprzedni: Formy do pulpy papierowej
  • Następny: Prototypy funkcjonalne
Data dodania: 24 sierpnia 2015

Gotowe produkty

.

Druk 3D to nie tylko szybkie prototypowanie, ale także produkcja gotowych elementów użytkowych. Wytwarzanie przyrostowe jest coraz częściej wykorzystywane przy wykonywaniu funkcjonalnych i wytrzymałych produktów. Aktualnie pięć na dziesięć drukowanych elementów jest gotowym produktem. Wszędzie tam, gdzie występuje różnorodność produktowa, indywidualność produkcyjna i krótkoseryjność, wytwarzanie przyrostowe jest rozwiązaniem.

Wzornictwo przemysłowe, medycyna, lotnictwo czy przemysł zbrojeniowy wykorzystuje przewagę, jaką dają systemy wytwarzania przyrostowego w wykonywaniu w pełni użytkowych produktów. Wiele branż reagując na tendencje rynkowe, odchodzi od produkcji masowej w kierunku klienta indywidualnego, który pragnie mieć swój unikalny produkt.

Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest produkt dopasowany do klienta Additive Manufacturing jest rozwiązaniem. Doskonałym przykładem jest medycyna, gdzie każdy element jest dostosowywany do potrzeb pacjenta bez względu czy jest to zwykły aparat korekcyjny bądź skomplikowany implant kostny. Drukarka 3D daje możliwość tworzenia indywidualnych wyrobów medycznych, które mogą służyć zdrowiu każdego pacjenta.

Profesjonalne drukarki 3D gwarantują wydajność, powtarzalność produkcyjną, dokładność wymiarową, stabilność wymiarową, a przede wszystkim jakość wykonywanych produktów. Czołowi producenci wielu branż potwierdzają skuteczność i elastyczność tych rozwiązań.