• Poprzedni: BIBUS MENOS wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
  • Następny: Sposoby wykańczania modeli
Data dodania: 3 grudnia 2015

Najmniejsza drukarka 3D do metalu EOS M100 już w sprzedaży!

Przemysłowe rozwiązanie drukarki 3D do metalu w kompaktowej formie miało premierę podczas targów druku 3D FORMNEXT. Główne tegoroczne wydarzenie branży 3D odbyło się we Frankfurcie nad Menem między 17 a 20 listopada. Drukarka 3D do metalu EOS M100 pracująca w technologii DMLS/SLM to rozwiązanie skierowane głównie do branży medycznej, gdzie jednostkowość i indywidualność produkcyjna dominuje.

Drukarka 3D do metalu EOS M100

Przemysłowe rozwiązanie drukarki 3D do metalu w kompaktowej formie miało premierę podczas targów druku 3D FORMNEXT. Główne tegoroczne wydarzenie branży 3D odbyło się we Frankfurcie nad Menem między 17 a 20 listopada. Drukarka 3D do metalu EOS M100 pracująca w technologii DMLS/SLM to rozwiązanie skierowane głównie do branży medycznej, gdzie jednostkowość i indywidualność produkcyjna dominuje. System charakteryzuje się cylindryczną komorą produkcyjną o średnicy 100 i wysokości 95 mm.

Drukarka 3D EOS M100 wyposażona jest w sprawdzony  200W włóknowy laser iterbowy, który znany jest ze swojej stabilnej pracy. Najmniejszy system serii M firmy EOS oferuje porównywalną jakość i powtarzalność produkcyjną jak EOS M290 przy niższych kosztach eksploatacji. Mała komora procesowa, wydajny system rozprowadzania proszku oraz sprawdzone parametry procesowe pozwalają na szybkie, wydajne i ekonomiczne wytwarzanie niewielkich serii produktowych.  Średnica plamki lasera wynosząca zaledwie 0,04 mm oraz wysoka rozdzielczość umożliwiają produkcję złożonych geometrycznie kształtów.

System EOS M100 występuje w wersji Standardowej oraz Dental. Drukarka 3D EOS M100 DENTAL to rozwiązanie które doskonale się sprawdzi w  małych i średnich laboratoriach dentystycznych dzięki krótkiemu cyklowi produkcyjnemu. Wykonanie kilkudziesięciu koron to zaledwie niecałe 4 godziny.

Aktualnie dostępne stopy to:

W drukarce 3D do metalu EOS M100 znajdziemy kilkanaście komponentów wykonanych w technologii SLS takich jak np. zbiorniki z materiałem.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym opisem drukarki 3D do metalu EOS M100!

 
Wizytówka firmy w serwisie drukarki3d.pl: EOS GmbH

Galeria zdjęć