• Strona główna
  • Blog
  • Największa drukarka 3D pracująca w technologii FDM zainstalowana pierwszy raz w Polsce
  • Poprzedni: Podsumowanie konkursu studenckiego OPEN_MINDS
  • Następny: Wydrukowana proteza dłoni zaprezentowana na Pomorskiej Wiośnie Ortopedycznej
Data dodania: 2 lipca 2015

Największa drukarka 3D pracująca w technologii FDM zainstalowana pierwszy raz w Polsce

Z przyjemności informujemy, że jako pierwsi w Polsce dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy największą drukarkę 3D pracującą w technologii FDM – Fortus 900mc firmy Stratasys. Fortus 900mc stanął w Centrum Badawczo-Rozwojowym w firmie Pronar Sp. z o.o.

Fortus 900mc zainstalowany w Polsce

Z przyjemności informujemy, że jako pierwsi w Polsce dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy największą drukarkę 3D pracującą w technologii FDM – Fortus 900mc firmy Stratasys. Fortus 900mc stanął w Centrum Badawczo-Rozwojowym w firmie Pronar Sp. z o.o. Drukarka 3D ma wspomóc proces wprowadzania nowych produktów na rynku, a także umożliwić tworzenie jednostkowych narzędzi wykorzystywanych w procesie produkcji i montażu wyrobów.

Pronar jest liderem w produkcji oraz sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, dla usług komunalnych oraz branży transportowej, z blisko 40-procentowym udziałem w polskim rynku. Jest również liczącym się na świecie producentem kół do maszyn rolniczych i komunalnych, elementów pneumatyki i hydrauliki siłowej, osi do przyczep, a także profili stalowych i elementów z tworzyw sztucznych.

Zainstalowana drukarka 3D, Fortus 900mc, jest systemem wykorzystywanym przy produkcji modeli na skalę przemysłową, o komorze roboczej 914 x 610 x 914 mm i możliwością przetwarzania 10 materiałów termoplastycznych. Jest to ekonomiczne oraz wydajne rozwiązanie dla wielkoseryjnej produkcji oraz jednostkowych, bardzo dużych elementów. System Fortus 900mc to wielkość, wydajność i dokładność a przede wszystkim powtarzalność produkcyjna w jednym rozwiązaniu przemysłowym.

logo PRONAR

Galeria zdjęć