• Strona główna
  • Blog
  • NOWA SERIA drukarek 3D STRATASYS F123 - Przemysłowe rozwiązania w kompaktowej formie
  • Poprzedni: Evektra
  • Następny: Firma FWB zyskuje znaczne oszczędności dzięki zastosowaniu technologii DMLS
Data dodania: 10 lutego 2017

NOWA SERIA drukarek 3D STRATASYS F123 - Przemysłowe rozwiązania w kompaktowej formie

Dla wielu firm dzisiejszy dzień może okazać się przełomowy. Stratasys zaprezentował długo wyczekiwaną nową linię profesjonalnych systemów dedykowanych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

drukarki 3D

Dla wielu firm dzisiejszy dzień może okazać się przełomowy. W czasie konferencji SolidWorks World 2017 światowy lider w produkcji drukarek 3D – amerykańska firma STRATASYS, zaprezentował  długo wyczekiwaną nową linię profesjonalnych systemów dedykowanych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

3 produkty, 3 rozwiązania!

  • Stratasys F170 -system o polu roboczym 254x254x254mm drukujący z 3 materiałów inżynieryjnych. W gamie stosowanych termoplastów znajdziemy ABS, ASA oraz PLA. Dedykowane oprogramowanie ułatwi proces ufizyczniania cyfrowych idei projektantów.

 

  • Stratasys F270– system o polu roboczym: 305x254x305mm jest odpowiedzią na potrzebę prototypowania obiektów o większych gabarytach w jednym procesie wydruku. Możliwość stosowanie 3 materiałów – ABS, ASA, PLA pozwala na wykonanie modeli o różnych właściwościach mechanicznych i fizycznych.

 

  • Stratasys F370-system z serii F123 o największym polu roboczym wynoszącym 356x254x356 mm! Maszyna wytwarza obiekty z 4 materiałów inżynieryjnych. Oprócz materiałów stosowanych w systemach F170 i F270 mamy możliwość druku z PC-ABS zarezerwowanego do tej pory wyłącznie dla systemów z serii produkcyjnej FORTUS.

Kolejne sprawdzone rozwiązania  zaimplementowane z systemów wysokobudżetowych to zamknięta, podgrzewana, w pełni termostatyczna komora robocza z wymuszonym obiegiem powietrza zapewniająca stabilność wydruku i niwelująca skurcze materiału.

Seria F123 została zintegrowana z oprogramowaniem GrabCAD, co znacząco wpływa na organizację drukowanych prac oraz daje możliwość zarządzenia kilkoma systemami jednocześnie. Użytkownicy maszyn mają również możliwość podglądu pracy maszyn w czasie rzeczywistym.

Drukarki 3D z serii F123 są maszynami dostosowanymi do pracy w środowisku biurowym. Ciche, łatwe w obsłudze, w pełni zautomatyzowane idealnie sprawdzą się w działach R&D, firmach konstrukcyjnych, laboratoriach  czy na uczelniach, gdzie ważna  jest  nie tylko prędkość budowania modeli, ale i wysoka precyzja druku!

Seria F123 bazuje na 43 patentach pioniera technologii FDM oraz dodatkowo wzbogacona została o 15 nowych innowacyjnych rozwiązań dedykowanych tylko dla tych maszyn!

obsługa drukarki 3D

Zdalny kontakt z maszyną oraz system monitorowania procesu wytwórczego to cechy, które będą charakteryzować serie F123. Łatwość obsługi systemów zaraz „po wyjęciu z pudełka” potwierdzona została przez testerów maszyn, którzy potrzebowali zaledwie 30 minut, by z procesu przyjęcia przesyłki przejść do produkowania prototypów!

Najważniejszą cechą maszyn F123 jest stosowanie sprawdzonego od 1988r, rozpuszczalnego materiału podporowego wytłaczanego z oddzielnego układu plastyfikującego, innego niż materiał modelowy.  Jeżeli dodamy do tego zsynchronizowanie systemów z platformą GrabCAD, która pozwala na bezpośredni import plików ze środowiska CAD bez konieczności eksportowania ich do formatu STL, uzyskamy idealne rozwiązanie dedykowane dla Działów Badawczo-Rozwojowych.

Masz pytania? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Napisz lub zadzwoń, z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania.

 

Jakub Trzyna
Specjalista ds. Techniczno-Handlowych 3D
mob.: +48 734 496 293
e-mail: 
jtr@bibusmenos.pl

 

Galeria zdjęć