• Poprzedni: Druk 3D jako metoda wytwarzania osłon w branży rolniczej
  • Następny: Komponenty separatora oleju – wydruki 3D jako części finalne
Data dodania: 17 sierpnia 2021

Ponad 370 drukarek serii EOS M400 zainstalowanych na świecie!

Według najnowszego raportu 3dpbm Metal AM Trends and Opportunities, liczba ta wynosi pomiędzy 5% a 6% wszystkich zainstalowanych na świecie systemów typu Powder Bed Fusion.
Osoba kontaktowa
Michał Pęczek
Menedżer Produktu EOS
tel. kom.: +48 662 099 677

Zgodnie z niedawno opublikowaną informacją przez menedżera linii produktów w firmie EOS, Michaela Kowala, na całym świecie zainstalowanych jest obecnie ponad 370 drukarek 3D z rodziny EOS M400. Czyni to rodzinę systemów EOS M400 jedną z najbardziej udanych drukarek 3D klasy przemysłowej w historii pod względem sprzedaży jednostkowej. Biorąc pod uwagę cenę maszyny, jej sukces jest jeszcze bardziej znaczący pod względem generowanych przychodów.

Według najnowszego raportu 3dpbm Metal AM Trends and Opportunities, liczba ta wynosi pomiędzy 5% a 6% wszystkich zainstalowanych na świecie systemów typu Powder Bed Fusion do tej pory (włączając w to zarówno systemy L-PBF jak i EB-PBF). W oparciu o informacje zebrane za pośrednictwem katalogu firm drukujących 3D i dogłębnej ankiety rozesłanej do wszystkich operatorów segmentu, raport dostarcza najdokładniejszych dostępnych obecnie informacji na temat produktów i wielkości rynku metalowego AM, wraz z 10-letnimi prognozami wzrostu.

Wiodąca na rynku platforma do przetopu proszków metalowych została po raz pierwszy wdrożona w 2013 roku, w samym środku przełomowego momentu w globalnym wdrażaniu technologii AM. Pierwszy prototyp został ukończony i zainstalowany w EOS w 2012 roku. Wkrótce potem, w 2014 r., zaprezentowano nowy system czterolaserowy EOS M400-4 jako jedną z najbardziej wydajnych drukarek 3D do metalu w historii. Obecnie większe systemy oparte na architekturze EOS M400 są również dostępne w ofercie AMCM (takie systemy zostały ostatnio zainstalowane w Sintavii, Morf3D i Launcher).

Standardowa konfiguracja charakteryzuje się objętością roboczą 400 x 400 x 400 mm i 1000-watową mocą lasera, co pozwala na zwiększenie produktywności dzięki wyższym prędkościom budowania i grubszym warstwom. System przetwarza szeroką gamę materiałów standardowych, od metali lekkich po stal nierdzewną, stale narzędziowe i superstopy.
 
Jeszcze większe wrażenie robi fakt, że w zakładzie EOS Maisach montuje się obecnie jednocześnie aż 9 systemów EOS M400, co dowodzi, że popyt na nie z pewnością nie maleje.