• Strona główna
  • Blog
  • Światowa trasa koncertowa Katy Perry zachwyca efektami i kostiumami drukowanymi na drukarkach 3D
  • Poprzedni: Gigantyczny stwór Bodock stworzony przy pomocy systemów 3D Stratasys
  • Następny: Certyfikat od Politechniki Białostockiej
Data dodania: 9 lutego 2015

Światowa trasa koncertowa Katy Perry zachwyca efektami i kostiumami drukowanymi na drukarkach 3D

Kate Perry to światowej sławy amerykańska piosenkarka pop. Niezwykle kreatywne i przepełnione efektami specjalnymi koncerty gwiazdy przyciągają tysiące fanów na całym świecie. Każdy spektakl zachwyca serią barw i niesamowitą, futurystyczną scenografią.

Stroje na koncert Kate Perry wydrukowane na drukarkach 3D firmy Stratasys

Kate Perry to światowej sławy amerykańska piosenkarka pop. Niezwykle kreatywne i przepełnione efektami specjalnymi koncerty gwiazdy przyciągają tysiące fanów na całym świecie. Każdy spektakl zachwyca serią barw i niesamowitą, futurystyczną scenografią.

Najnowsza trasa Kate „Prismaic” jest wyjątkowa. W czasie utworu otwierającego trasę na scenie pojawiają się tancerze ubrani w stroje stworzone przez najlepszych hollywoodzkich specjalistów od efektów specjalnych.

Zainspirowane hełmami rzymskich centurionów podświetlone konstrukcje wydrukowane zostały na drukarkach 3D firmy Stratasys. Umieszczone w „irokezach” światełka wibrują w takt muzyki wywołując zachwyt obserwatorów. Jak zgodnie przyznają twórcy kostiumów, efektu nie dałoby się osiągnąć bez zastosowania technologii druku 3D.

Każdy z tancerzy otrzymał spersonalizowany, idealnie dopasowany hełm, który musiał ścisłe przylegać do głowy w czasie całego skomplikowanego układu choreograficznego.

“Kiedy asystent Katy Perry zamówił wykonanie hełmów wiedzieliśmy, że stworzenie w krótkim czasie czegoś tak złożonego, wytrzymałego, a jednocześnie efektownego, jest możliwe tylko dzięki drukowaniu 3D” powiedział Jason Lopes, inżynier ds. efektów specjalnych w firmie Legacy Effects. „Wykonanie tych niezwykle skomplikowanych, spersonalizowanych rekwizytów w sposób tradycyjny byłoby bardzo czasochłonne i niezwykle kosztowne. Musieliśmy mieć czas na przygotowanie i zaprogramowanie świateł umieszczonych w konstrukcji hełmów. Dzięki technologii druku 3D i urządzeniom firmy Stratasys udało nam się przygotować cały projekt w przeciągu tygodnia. Dla twórców kostiumów i scenografii dla przemysłu muzyczne druk 3D to rewolucja!”

Nakrycia głowy tancerzy wykorzystywane będą w czasie wszystkich koncertów  światowego tournee Kate Perry. Aby mieć pewność, że wytrzymają one trudne warunki i ciągłe użytkowanie do wydruku wybrano super mocny materiał ABS-M30. Termoplastyczne tworzywo sztuczne stosowane w technologii FDM. Elementy precyzyjne, zawierające zdobienia i drobne detale wykonano z płynnej żywicy VeroGray utwardzonej w czasie wydruku światłem UV.”

„Praca z Kate była bardzo ekscytująca gdyż jest ona dla nas wyjątkowym, bardzo ważnym klientem. Druk 3D pozwala nam spełnić wymogi naszych klientów oraz, tak jak w tym przypadku, przedstawić  pomysły i wyniki naszej pracy w ciągu kilku dni.”

Gilad Gans, przewodniczący Stratasys Ameryka Północna, stwierdza: “Zauważamy, że coraz więcej naszych klientów używa druku 3D nie tylko do prototypowania, ale do tworzenia wyjątkowych, bardzo złożonych produktów końcowych. Wydruk 3D spersonalizowanych hełmów dla tancerzy Katy Perry jest doskonałym przykładem na to, jak przyszłość produkcji zmierza w kierunku masowej personalizacji.”

Galeria zdjęć