• Strona główna
  • Blog
  • System EOS P396 laureatem prestiżowej nagrody 3D Printer Guide Award - 3D Hubs
  • Poprzedni: Siemens
  • Następny: Cooksongold
Data dodania: 16 grudnia 2016

System EOS P396 laureatem prestiżowej nagrody 3D Printer Guide Award - 3D Hubs

Użytkownicy drukarki 3D EOS P396 zarejestrowani na portalu oferującym usługi druku 3D – 3D Hubs bardzo wysoko ją ocenili w corocznym konkursie na najlepsza drukarkę 3D w kategorii „SLS/industrial 3d printing technology”.

Użytkownicy drukarki 3D EOS P396 zarejestrowani na portalu oferującym usługi druku 3D – 3D Hubs bardzo wysoko ją ocenili w corocznym konkursie na najlepsza drukarkę 3D w kategorii „SLS/industrial 3d printing technology”. Najbardziej doceniono jakość wydrukowanych części, produktywność i niezawodności systemu oraz wielkość komory roboczej. Są to kluczowe cechy każdej przemysłowej maszyny. Drukarka 3D EOS P396 jest urządzeniem kosztownym a obsługa wymaga specjalistycznej wiedzy, a w porównaniu do innych technologii wytwarzania przyrostowego przetwarza materiały ograniczone kolorystyczne. Jednakże system ten doskonale nadaje się do budowy małej i średniej wielkości modeli o niemal dowolnie skomplikowanych kształtach, a co ważniejsze umożliwia obniżenie kosztów produkcji krótkoseryjnej przy zachowaniu wysokich własności mechanicznych.

EOS P396 przetwarza szerokie spektrum materiałów inżynieryjnych opartych głównie na poliamidach, które zostały pozytywnie ocenione przez ekspertów chociażby z takich gałęzi przemysłu jak lotnictwo i medyczna. Produkcja przy zastosowaniu technologii SLS jest drugą co do popularności oferowaną metodą przez użytkowników 3D Hubs zaraz po FDM, a drukarka 3D EOS P396 została oceniona w tym roku jako najlepsze urządzenie w swej klasie.

System P396 posiada szereg innowacyjnych rozwiązań (np. system EOSAME, który jest odpowiedzialny za kontrolę temperatury w czasie rzeczywistym jak również podczas ekspozycji laserowej, a także korektę mocy lasera w zależności od gradientu temperatury na powierzchni roboczej), które umożliwiły w znacznym stopniu przyspieszenie produkcji przy jednoczesnej poprawie jakość budowanych części. W stosunku do swojej poprzedniczki (P395) system P396 działa o 23-53% szybciej wytwarzając części o bardziej homogenicznych właściwościach mechanicznych oraz wymiarowych. Dodatkowo wbudowany w maszynie układ UPS gwarantuje stałe parametry zasilania dla układu lasera niezależnie od fluktuacji napięcia zewnętrznej linii zasilania.

Po wprowadzeniu do sprzedaży w 2015 roku systemu EOS P396 opinie użytkowników szybko potwierdziły iż jest to nowy standard jakościowy dla technologii SLS, a co najważniejsze inwestycja w to rozwiązanie gwarantuje szybki zwrot kapitału. Na podstawie raportów Wohlers Association, która monitoruje branżę druku 3D, od początku lat 90tych widzimy, że rynek ten rozwija się w tempie 20-30% w skali roku.

W  Polski od kilku lat widzimy trend inwestycji w urządzenia pracujące w technologii SLS firmy EOS już nie tylko do świadczenia usług druku 3D elementów prototypów ale przede wszystkim do finalnej  produkcji jako alternatywę dla form wtryskowych. Tendencja ta wynika głównie z coraz to niższych cen proszków poliamidowych, skracania cyklu życia produktów oraz rosnącej świadomości inżynierów odnośnie swobody projektowania nowych produktów jaką daje technologia SLS.

Więcej informacji na temat systemu SLS firmy EOS P396 można znaleźć na stronach:

https://drukarki3d.pl/oferta/eos-p396

https://www.3dhubs.com/best-3d-printer-guide#sls

Wizytówka firmy w serwisie drukarki3d.pl: EOS GmbH

Galeria zdjęć