• Strona główna
  • Blog
  • V Konferencja Naukowa - Szybkie prototypowanie DRUK 3D & 4D w zastosowaniach inżynierskich
  • Poprzedni: POMORSKIE DNI DRUKU 3D 2022 - RETROSPECTION
  • Następny: Wdrożenie drukarki 3D w KGHM ZANAM
Data dodania: 14 września 2022

V Konferencja Naukowa - Szybkie prototypowanie DRUK 3D & 4D w zastosowaniach inżynierskich

Serdecznie zapraszamy do udziału w V edycji Konferencji Naukowej “Szybkie Prototypowanie – Druk 3D & 4D w zastosowaniach inżynierskich”. Organizatorem czterech poprzednich konferencji była Politechnika Rzeszowska. Tym razem zaszczyt zorganizowania kolejnej edycji przypadł Politechnice Świętokrzyskiej. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kongresowym Targi Kielce w dniach 19-20 września 2022 r.

Tematyka Konferencji skupia się na zagadnieniu inteligentnego wykorzystania technologii addytywnych w procesach produkcyjnych. Obejmuje również szeroko rozumiane badania w zakresie technologii druku 3D/4D, ze szczególnym uwzględnieniem badań właściwości mechanicznych, metrologicznych, tribologicznych, symulacyjnych i ekonomicznych. Dodatkowo poruszona zostanie kwestia trwającej rewolucji przemysłowej 4.0 oraz zagadnienia Smart INDUSTRY i Smart MANUFACTURING, a także koncepcja LEAN Design Manufacturing i oprogramowania CAD/CAM/CAE.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami BIBUS MENOS, którzy zaprezentują możliwości technologii druku 3D. Prelekcję o tematyce “INNOWACYJNE PODEJŚCIE DO WYTWARZANIA ADDYTYWNEGO W OPARCIU O SPIEK LASEROWY” wygłosi Kierownik Działu, Tomasz Weis.

Konferencja odbywa się w modelu hybrydowym. Wszyscy zainteresowani konferencją w formie klasycznej mogą uczestniczyć w niej osobiście w Kielcach. Istnieje również możliwość uczestniczenia w Konferencji w trybie on-line. W przypadku zaostrzenia wymogów sanitarnych, Konferencja odbędzie się wyłącznie w trybie cyfrowym. Wszystkie referaty zostaną wygłoszone podczas sesji on-line.

Zwieńczeniem seminariów i prezentacji będzie panel dyskusyjny poświęcony aktualnemu stanowi wdrażania rozwiązań w zakresie druku 3D i 4D oraz perspektywom technologii addytywnych rozwijanych w ramach trwającej transformacji przemysłowej 4.0.

Szczegółowe informację wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są na stronie konferencji: