Materiały

Filament do druku 3D – Poznaj najszerszą gamę materiałów do maszyn przyrostowych na świecie!

Materiały do druku 3D

3DGence oferuje potężną gamę termoplastycznych materiałów produkcyjnych dostosowanych do procesu wytwarzania FDM/FFF.
EOS reprezentuje wysoki poziom kompetencji w materiałach proszkowych wykorzystywanych w systemach do wytwarzania przyrostowego i zapewnia szeroką gamę tworzyw sztucznych (technologia SLS). Do produkcji elementów metalowych (technologia DMLS), oferuje szeroki wybór proszków metali od aluminium, stali narzędziowej i nierdzewnej po tytan, nikiel i kobalt chrom. Filamenty do drukarek 3D, systemy i parametry procesu EOS są idealnie dopasowane do siebie.

Filamenty 3D wg producenta:

Lithoz (technologia LCM) oferuje materiały do druku 3D na bazie ceramiki technicznej opartej na tlenku cyrkonu i tlenku glinu. Materiały te idealnie nadają się do zaawansowanych elementów ceramicznych.
Różnorodność ta pozwala zmaksymalizować korzyści płynące z druku 3D w całym cyklu rozwoju produktu. Szerokie spektrum materiałów (filamenty, żywice, proszki) pozwala na szybkie, niedrogie koncepcyjne modelowanie do szczegółowych, super-realistycznych prototypów funkcjonalnych, poprzez szybką produkcję wyrobów gotowych. Szeroka gama materiałów jest wsparciem dla projektantów i inżynierów w każdym etapie wytwarzania – od procesu rozwojowego po proces produkcyjny.