Materiały SLS

Materiały z tworzyw sztucznych do spieku laserowego

Materiały SLS – Materiały z tworzyw sztucznych do spieku laserowego

Technologia SLS (Selective Laser Sintering) umożliwia drukowanie modeli 3D metodą selektywnego spiekania laserowego materiałów bazujących na poliamidach.  W technologii SLS (selektywne spiekanie laserowe) mamy możliwość wykonywania funkcjonalnych prototypów, części zamiennych jaki i również serii produkcyjnych elementów gotowych. Modele spiekane są z proszków poliamidowych oraz ich mieszanki z włóknem węglowym, szklanym lub aluminium.

Modele w technologii SLS (selektywne spiekanie laserowe) budowane są w komorze roboczej warstwa po warstwie. Warstwa rozprowadzonego prochu utwardzana jest pod wpływem wiązki lasera, po czym komora obniża się o 0,1 mm i nakładana jest kolejna warstwa.

EOS reprezentuje wysoki poziom kompetencji w materiałach i zapewnia szeroką gamę tworzyw sztucznych. Ponadto firma EOS stale doskonali swoje materiały na podstawie specyficznych wymagań klienta.

Z wydajnych procesów produkcyjnych i materiałów najwyższej jakości, innowacyjne elementy mogą być produkowane efektywnie z najwyższymi standardami przemysłowymi.