Materiały zamienniki

Zamienniki materiałów do drukarek 3D Stratasys oraz Formlabs

W szerokiej ofercie materiałów do druku 3D, posiadamy również zamienniki materiałów dużych producentów, jak Stratasys oraz Formlabs. W Stratasys wyróżniamy grupę filamentów, które wykorzystywane są w technologii FDM/FFF oraz żywic fotopolimerowych, stosowanych w technologii PolyJet.

Firma iSQUARED, z siedzibą w Lengwil w Szwajcarii, specjalizuje się w innowacyjnych materiałach do druku 3D dla drukarek Stratasys i Formlabs. Przez lata badali i opracowywali ekonomiczne materiały do druku 3D w konkurencji z innymi producentami. Materiały zostały zaprojektowane tak, aby spełniały najwyższe standardy, oferując przy tym niezawodną wydajność i spójne wyniki przy krótkim czasie realizacji. Rozwiązania wspierają branże automotive, lotnictwo i medycyna, oferując efektywne i innowacyjne rozwiązania produkcyjne.

Zalety stosowania zamienników iSQUARED:
 

  • Oszczędność kosztów zakupu materiałów do 50%
  • Brak dodatkowych modernizacji drukarki
  • Gwarantowana kompatybilność z drukarkami 3D Stratasys i Formlabs
  • Zapewniona jakość produktu w skutek intensywnych testów przeprowadzonych we współpracy z partnerami i klientami
  • Najwyższe standardy produkcji w Niemczech i Szwajcarii
  • Odpowiedni materiał do każdego zastosowania. Indywidualne opracowywanie materiałów, nawet w przypadku niewielkich ilości, przez wewnętrzny zespół chemików i programistów iSQUARED
  • Łatwa obsługa

Materiały zamienne niosą za sobą spore oszczędności zarówno dla firm, które je kupują, jak i dla ich klientów. Wykorzystując zamienniki możliwe jest obniżenie cen zakupu materiałów w przedziale 20-60% w porównaniu do OEM, bez wpływu na późniejszą jakość wydruków.

Zamienniki różnią się również tym od oryginałów, że są bardziej przyjazne dla środowiska. W przypadku filamentów, klienci otrzymują same szpule z nawiniętymi materiałami, umieszczając je w kasetach montowanych w drukarkach. Brak obaw o magazynowanie kaset oraz ich odpadów. Do każdej szpuli załączane są specjalne chipy, które umożliwiają przetwarzanie filamentów na urzędzeniach Stratasys.
Filamenty dostępne są na serię urządzeń HP Designjet, uPrint, Dimension oraz Fortus.
 
Materiały stosowane w procesie technologicznym PolyJet zamiast plastikowych opakowań, są sprzedawane w przyjaznych dla środowiska kartonowych opakowań. Zmniejsza to ogólną ilość odpadów generowanych przez plastikowe pojemniki. Korzystając z zamienników iSQUARED można nie tylko zaoszczędzić środki, ale i pomóc środowisku.
Żywice fotopolimerowe dostępne są na serię urządzeń Objet, Eden, Connex oraz serię J producenta Stratasys oraz Form 2, Form 3, Form 3+, Form 3B, Form 3B+, Form 3L oraz Form 3BL producenta Formlabs.
 

Wyróżniamy materiały dla technologii: