PLA | drukarki3d.pl | BIBUS MENOS
  • materiał PLA od VSHAPER
  • prototypy wykonane z materiału PLA na drukarkach VSHAPER
  • prototyp butelki wykonany w technologii wytwarzania FDM z filamentu PLA
  • śruba i nakrętka wykonana w technologii FFF z materiału PLA
materiał PLA od VSHAPERprototypy wykonane z materiału PLA na drukarkach VSHAPERprototyp butelki wykonany w technologii wytwarzania FDM z filamentu PLAśruba i nakrętka wykonana w technologii FFF z materiału PLA

PLA – Ekologiczny, biodegradowalny materiał wytwarzany z surowca naturalnego

Opis filamentu PLA

PLA to polimer w pełni ekologiczny i biodegradowalny, a co za tym idzie – bezpieczny. Uzyskuje się go z mączki kukurydzianej dlatego nie zawiera żadnych metali ciężkich. Każda partia materiału poddawana jest szczegółowej kontroli jakości, dzięki czemu użytkownik otrzymuje produkt najwyższej jakości. Zalecany dla osób rozpoczynających swoją przygodę z drukiem 3D. Sprawdzi się zwłaszcza w wytwarzaniu małych i niezbyt złożonych modeli.

PLA charakteryzuje się małym skurczem materiału oraz dobrym przyleganiem do stołu bez konieczności jego podgrzewania. Nie potrzebuje stabilnych warunków wydruku oraz co niezwykle istotne – nie rozwarstwia się. Filament topi się w temperaturze od 180 do 220 stopni Celsjusza.

Obiekty wykonane z filamentu PLA będą solidne i trwałe, cechując się przy tym bardzo dobrym odwzorowaniem kształtów i detali. Znajduje szczególne zastosowanie w edukacji, gastronomii, architekturze, designie.

Przetwarzany przez drukarki 3D