O nas | drukarki3d.pl | BIBUS MENOS

O nas

baner-film-wizerunkowy-bibus-menos-1

BIBUS MENOS Sp. z o.o. jest polsko-szwajcarską firmą, która rozpoczęła działalność na polskim rynku w 1994 roku jako MENOS Sp. z o.o. Po kilku latach dołączyliśmy do Holdingu BIBUS, który działa w ponad 20 krajach Europy i Azji, dając nam możliwość aktywnego korzystania z 70-letniego doświadczenia Grupy oraz jej multikulturowego know-how. W działaniu stawiamy na trwałe relacje z nabywcami oraz partnerami handlowymi.

Działamy w następujących dziedzinach: pneumatyka, mechatronika, automatyka przemysłowa, hydraulika siłowa, druk 3D, pompy i zbiorniki, technika szynowa. Oferujemy w stałej sprzedaży produkty ponad 50 uznanych światowych producentów. Klientom staramy się zapewnić kompleksową obsługę w przypadku każdego indywidualnego zlecenia. Jesteśmy w stanie zaprojektować, wyprodukować, wdrożyć oraz objąć obsługą serwisową i gwarancyjną rozwiązania sygnowane naszą marką.

Dział Drukarek 3D powstał w 2006 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi 3D oraz coraz większe zainteresowanie systemami szybkiego prototypowania.

Swoją przygodę z technologiami przyrostowymi zaczęliśmy od współpracy z firmą Z-Corporation (obecnie 3D Systems), rozszerzając później naszą ofertę o technologie firm Objet Geometries (obecnie Stratasys®), EOS a od roku 2016 również Lithoz. W 2017 roku poszerzyliśmy portfolio o systemy marki MakerBot, Rapid Shape i VSHAPER, a w 2018 o szwajcarską firmę Sintratec. Obecnie współpracujemy z liderami w branży druku 3D (szybkie prototypowanie) proponując Państwu technologie:

FDM/FFF (Fused Deposition Modeling/Fused Filament Fabrication) – Największą zaletą tej technologii jest tanie budowanie prototypów z tworzyw sztucznych, przez co dostajemy detale zbliżone do modeli wykonanych za pomocą formowania wtryskowego.

zasada_dzalania_technologii_fdm

Zasada działania technologii FDM

 

PolyJet – w wersji Triple-Jet jest obecnie najbardziej rozwiniętą, zaawansowaną, multi-materiałową, multi-kolorową technologią wśród wszystkich urządzeń fotopolimerowych.

zasada_dzalania_technologii_polyjet
 Zasada działania technologii PolyJet 

 

SLS (Selective Laser Sintering) – umożliwia tworzenie modeli z materiałów na bazie Poliamidu 12. Coraz więcej firm stosuje systemy Additive Manufacturing (AM) wykorzystujące technologie SLS, jako alternatywę przy nisko i średnio seryjnej produkcji skomplikowanych geometrycznie detali.

zasada_dzalania_technologii_sls
Zasada działania technologii SLS

 

DMLS (Direct Metal Laser Sintering) – to technologia umożliwiająca wydruk 3D elementów metalowych. Ideą technologii DMLS jest tworzenie bardzo skomplikowanych kształtów, które mogą być niemożliwe do wytworzenia metodami odlewniczymi i do tego z materiałów trudno obrabialnych.

zasada_dzalania_technologii_dmls
Zasada działania technologii DMLS

 

LCM (Lithography-based Ceramic Manufacturing) – została opatentowana przez austriacką firmę Lithoz GmbH i pozwala na szybkie budowanie niemal dowolnie skomplikowanych technicznych a także medycznych modeli z materiałów ceramicznych.

Na Państwa życzenie dostarczymy także inne technologie obecne na rynku.

 

Oprócz systemów przyrostowych proponujemy także drukowanie 3D w wyżej wymienionych technologiach, które świadczymy na posiadanych systemach oraz we współpracy z podwykonawcami. Świadczymy także usługi szkoleniowe oraz konsultacyjne w zakresie doboru technologii oraz urządzenia do laboratoriów i narzędziowni.

Kompletna oferta firmy tutaj: Druk 3D

Zapraszamy do kontaktu z nami. Wszelkie informacje kontaktowe znajdą Państwo w zakładce Kontakt.

Więcej informacji na temat firmy BIBUS MENOS znajdą Państwo na naszej stronie: www.bibusmenos.pl oraz na stronach produktowych, które przedstawiliśmy na podstronie Inne usługi.
 


 

12 lat

doświadczenia w branży druku 3D

8 doświadczonych

specjalistów

Nowoczesny park maszynowy

w siedzibie BIBUS MENOS Sp. z o.o 

6 różnych technologii

dostępnych w BIBUS MENOS Sp. z o.o

Ponad 100 wdrożonych systemów

na rynku

Kilkanaście tysięcy

wydruków rocznie

Setki klientów

rocznie

dnv