O nas

BIBUS MENOS Sp. z o.o. jest polsko-szwajcarską firmą, która rozpoczęła działalność na polskim rynku w 1994 roku jako MENOS Sp. z o.o. Po kilku latach dołączyliśmy do Holdingu BIBUS, który działa w ponad 20 krajach Europy i Azji, dając nam możliwość aktywnego korzystania z 70-letniego doświadczenia Grupy oraz jej multikulturowego know-how. W działaniu stawiamy na trwałe relacje z nabywcami oraz partnerami handlowymi.

 

Działamy w następujących dziedzinach: pneumatyka, mechatronika, automatyka przemysłowa, hydraulika siłowa, druk 3D, pompy i zbiorniki, technika szynowa. Oferujemy w stałej sprzedaży produkty ponad 50 uznanych światowych producentów. Klientom staramy się zapewnić kompleksową obsługę w przypadku każdego indywidualnego zlecenia. Jesteśmy w stanie zaprojektować, wyprodukować, wdrożyć oraz objąć obsługą serwisową i gwarancyjną rozwiązania sygnowane naszą marką.

 

Dział Drukarek 3D powstał w 2006 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi 3D oraz coraz większe zainteresowanie systemami szybkiego prototypowania.
 

Zapoznaj się z najnowszą broszurą Działu Drukarek 3D BIBUS MENOS

 

Swoją przygodę z technologiami przyrostowymi zaczęliśmy od współpracy z firmą Z-Corporation (obecnie 3D Systems), rozszerzając później naszą ofertę o technologie firm Objet Geometries (obecnie Stratasys®), EOS a od roku 2016 również Lithoz. W 2017 roku poszerzyliśmy portfolio o systemy marki MakerBot i Rapid Shape, w 2018 o szwajcarską firmę Sintratec, a w 2019 o 3DGence. Obecnie współpracujemy z liderami w branży druku 3D (szybkie prototypowanie).
BIBUS MENOS reprezentuje następujące technologie druku 3D:

FDM/FFF (Fused Deposition Modeling/Fused Filament Fabrication) – Największą zaletą tej technologii jest tanie budowanie prototypów z tworzyw sztucznych, przez co dostajemy detale zbliżone do modeli wykonanych za pomocą formowania wtryskowego.

PolyJet – w wersji Triple-Jet jest obecnie najbardziej rozwiniętą, zaawansowaną, multi-materiałową, multi-kolorową technologią wśród wszystkich urządzeń fotopolimerowych.

SLS (Selective Laser Sintering) – umożliwia tworzenie modeli z materiałów na bazie Poliamidu 12. Coraz więcej firm stosuje systemy Additive Manufacturing (AM) wykorzystujące technologie SLS, jako alternatywę przy nisko i średnio seryjnej produkcji skomplikowanych geometrycznie detali.

DMLS (Direct Metal Laser Sintering) – to technologia umożliwiająca wydruk 3D elementów metalowych. Ideą technologii DMLS jest tworzenie bardzo skomplikowanych kształtów, które mogą być niemożliwe do wytworzenia metodami odlewniczymi i do tego z materiałów trudno obrabialnych.

LCM (Lithography-based Ceramic Manufacturing) – została opatentowana przez austriacką firmę Lithoz GmbH i pozwala na szybkie budowanie niemal dowolnie skomplikowanych technicznych a także medycznych modeli z materiałów ceramicznych.

Na Państwa życzenie dostarczymy także inne technologie obecne na rynku.

 

Oprócz systemów przyrostowych proponujemy także drukowanie 3D w wyżej wymienionych technologiach, które świadczymy na posiadanych systemach oraz we współpracy z podwykonawcami. Świadczymy także usługi szkoleniowe oraz konsultacyjne w zakresie doboru technologii oraz urządzenia do laboratoriów i narzędziowni.

 

Kompletna oferta firmy tutaj: Druk 3D

 

Zapraszamy do kontaktu z nami. Wszelkie informacje kontaktowe znajdą Państwo w zakładce Kontakt.

 

Więcej informacji na temat firmy BIBUS MENOS znajdą Państwo na naszej stronie: www.bibusmenos.pl oraz na stronach produktowych, które przedstawiliśmy na podstronie Inne usługi.

Instagram
[instagram-feed]