• Poprzedni: SINTRATEC
  • Następny: 3D MICROPRINT

LITHOZ GMBH

Jednym z Partnerów, z jakimi współpracuje BIBUS MENOS, jest firma Lithoz.
Firma Lithoz GmbH specjalizuje się w rozwoju i produkcji materiałów ceramicznych oraz systemów do produkcji przyrostowej prototypów, krótkich serii produkcyjnych oraz złożonych geometrycznie elementów.
Osoba kontaktowa
Michał Pęczek
Menedżer Produktu EOS
tel. kom.: +48 662 099 677

Technologia LCM (Lithography Ceramic Manufacturing) opiera się na utwardzaniu światłoczułej żywicy zawierającej jednorodnie rozproszone cząstki ceramiczne. Technologia opatentowana przez firmę Lithoz jest przyrostowym rozwiązaniem dla dziedzin, gdzie ceramika inżynierska jest powszechnie używana.

Dzięki interdyscyplinarnej współpracy specjalistów w dziedzinie inżynierii mechanicznej, inżynierii procesowej i chemii, firma Lithoz opracowała system produkcyjny, który może być wykorzystywany do generowania materiałów ceramicznych do zastosowań przemysłowych i medycznych. System produkowany w Austrii jest szczególnie odpowiedni do produkcji precyzyjnych i złożonych aplikacji. Zwłaszcza pod względem gęstości, wytrzymałości i precyzji, komponenty spełniają wysokie wymagania przemysłu ceramicznego i badań.

W ofercie BIBUS MENOS znajduje się system Lithoz CeraFab 7500/8500.

Więcej na temat technologii LCM tutaj

Link do strony producenta: www.lithoz.com