Wydruki 3D

Drukowanie 3D – profesjonalnie i szybko

Wydruki 3D przez nas wytwarzane są wykonywane na profesjonalnych systemach firm Stratasys oraz EOS. Firma BIBUS MENOS świadczy usługę drukowanie 3D w następujących technologiach:

3D Printing – dostępne maszyny

Każdy wydruk 3D wykonywany jest przez nas na drukarkach 3D znajdujących się w naszej narzędziowni, a mianowicie:

  • EOS Formiga P100 (technologia SLS),
  • Fortus 400mc (technologia FDM),
  • uPrint SE Plus (technologia FDM),
  • Connex350 (technologia PolyJet),
  • Objet30 Prime (technologia PolyJet),

oraz na systemach znajdujących się u naszych partnerów. Dzięki temu, wykonujemy modele na wszystkich maszynach i z wszystkich dostępnych materiałów oferowanych przez firmy Stratasys oraz EOS.

Wytwarzane przez nas modele 3D to nie tylko prototypy do testów wizualnych czy funkcjonalnych ale również gotowe elementy produkcyjne, narzędzia, formy wtryskowe jak i wiele innych. Każdy wytworzony przez nas detal wykonywany jest z oryginalnych i certyfikowanych materiałów dedykowanych przez producenta do danego typu maszyn. Dzięki temu, każda oferowana przez nas część jest najwyższej jakości.

Wykonujemy wydruki 3D zarówno w ilościach jednostkowych jak i małych czy średnich seriach produkcyjnych. Oferujemy również post procesing wytworzonych przyrostowo elementów jak np. bębnowanie, szlifowanie, malowanie czy barwienie.

Dodatkowo, na życzenie klienta, wykonujemy 3d printing części również z innych technologii.


FDM

Wydruk funkcjonalnych prototypów i modeli poglądowych na bazie materiału termoplastycznych

PolyJet

Wydruk modeli poglądowych o gładkiej powierzchni i wysokiej dokładności  z materiałów twardych, elastycznych i transparentnych

Selektywne spiekanie laserowe SLS

Selektywne spiekanie laserowe krótkich serii produkcyjnych, części zamiennych i funkcjonalnych prototypów na bazie poliamidu

DMLS/SLM

Wydruki 3D z metalu precyzyjnych, wytrzymałych i funkcjonalnych modeli oraz form wtryskowych