Gotowe produkty

Druk 3D to nie tylko prototypowanie ale także produkcja gotowych elementów użytkowych. Wytwarzanie przyrostowe jest coraz częściej wykorzystywane przy wykonywaniu funkcjonalnych i wytrzymałych produktów. Aktualnie pięć na dziesięć drukowanych elementów są to gotowe produkty. Wszędzie tam, gdzie występuje różnorodność produktowa, indywidualność produkcyjna i krótkoseryjność, wytwarzanie przyrostowe jest rozwiązaniem.

Wzornictwo przemysłowe, medycyna, lotnictwo czy przemysł zbrojeniowy wykorzystuje przewagę jaką dają systemy wytwarzania przyrostowego w wykonywaniu w pełni użytkowych produktów. Wiele branż reagując na tendencje rynkowe odchodzi od produkcji masowej w kierunku klienta indywidualnego, który pragnie mieć swój unikalny produkt.

Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest produkt dopasowany do klienta aAditive Manufacturing jest rozwiązaniem. Doskonałym przykładem jest medycyna, gdzie każdy element jest dostosowywany do potrzeb pacjenta bez względu czy jest to zwykły aparat korekcyjny bądź skomplikowany implant kostny. Technologie przyrostowe mają możliwość tworzenia indywidualnych wyrobów medycznych, które mogą służyć zdrowiu każdego pacjenta.

Profesjonalne drukarki 3D gwarantują wydajność, powtarzalność produkcyjną, dokładność wymiarową, stabilność wymiarową a przede wszystkim jakość wykonywanych produktów. Czołowi producenci wielu branż potwierdzają skuteczność i elastyczność tych rozwiązań.