Prototypy funkcjonalne

Szybkie Prototypowanie / Prototypy 3D

Różnorodność dostępnych materiałów oraz technik tworzenia modeli przyrostowych pozwala m.in. na wydrukowanie prototypów (Szybkie Prototypowanie / Rapid Prototyping) do wstępnych badań funkcjonalnych, wytrzymałościowych i wymiarowych.

Technologia PolyJet Matrix umożliwia testowanie detali (prototypów) z materiału zbliżonego do gumy w kilkunastu rodzajach twardości w skali Shore’a, wykonywanie tzw. coatingu, planowanie uszczelnień czy rdzeni wewnątrz materiału o innych parametrach, symulowanie materiału ABS czy PP. Dzięki tej technologii można również wykonywać modele transparentne o różnym stopniu przeźroczystości.

Technologia FDM sprawdza się doskonale gdy chcemy uzyskać bardzo wytrzymałe detale z materiałów ABS , PC, PC-ABS, PPSF, PEI (materiał wykorzystywany w min. w przemyśle lotniczym). Dzięki temu mamy możliwość wytworzenia elementów z materiałów finalnych i przeprowadzenia testów na poziomie sprawdzania gotowego produktu.

Technologia SLS umożliwia wykonanie prototypów z materiału PA12 (nylon) lub jego mieszanek z aluminium, szkłem czy włóknem węglowym. Istnieje również możliwość wykonywania detali z materiału niepalnego lub PEEK®. Detale wykonane w tej technologii charakteryzują się wyjątkową odpornością na uszkodzenia fizyczne, co umożliwia przeprowadzanie wstępnych testów wytrzymałościowych, skręcanie elementów na śruby, nawiercanie, szlifowanie mechaniczne, i testowanie przy dużych obciążeniach i prędkościach obrotowych.

Technologia DMLS sprawdzi się świetnie w momencie, kiedy nasze prototypy muszą być wykonane z metalu. Ta technologia Additive Manufacturing (AM) umożliwia tworzenie skomplikowanych kształtów modeli, które mogą być niemożliwe do wytworzenia nawet metodami odlewniczymi i do tego z materiałów trudno obrabialnych. Najpopularniejszymi materiałami stosowanymi w technologii przetopu proszków metalowych to: stale narzędziowe, stopy tytanu, superstopy kobaltu i chromu, żaroodporne stopy niklu, chirurgiczne stale nierdzewne, stop aluminium.

Każdą z tych technologii wytwarzania przyrostowego można wykorzystać w docelowym projekcie, co przekłada się na uzyskanie jak najwierniejszej kopii przyszłego produktu i umożliwia uzyskanie dużej ilości wyników testowych i weryfikację ewentualnych wad produktu przed wprowadzeniem na rynek.

Oczywiście mamy również możliwość zastąpienia tradycyjnych metod wytwarzania technikami powyższymi technologiami przy założeniu wytworzenia krótkich serii produkcyjnych.

Nasi pracownicy pomogą państwu dobrać urządzenie lub technologię AM do Waszych potrzeb.

Zapraszamy do współpracy.

Kompletna oferta firmy tutaj: Druk 3D.