• Poprzedni: Certyfikat Sponsora za wsparcie Cerber Motosport
  • Następny: Film z procesu przetopu 4-laserowego systemu EOS M400-4
Data dodania: 26 października 2016

Premiera nowego systemu EOS P770 pracującego w technologii SLS

W ubiegłym tygodniu podczas targów w Dusseldorfie odbyła się premiera kolejnej nowości firmy EOS tej jesieni. EOS P770 jest to już czwarta generacja produkcyjnego systemu pracującego w technologii SLS.

W ubiegłym tygodniu podczas targów K w Dusseldorfie odbyła się premiera kolejnej nowości firmy EOS tej jesieni. Zaprezentowana została najnowsza odsłona systemu produkcyjnego serii 7. EOS P770 jest to już czwarta generacja produkcyjnego systemu pracującego w technologii SLS.

EOS P770 został udoskonalony konstrukcyjnie i programowo w porównaniu do wydajnego modelu P760 co pozwoliło na zwiększenie prędkości wytwarzania nawet o 20%. Uzyskano to dzięki bardziej wydajnemu systemowi nanoszenia warstwy, szybszemu grzaniu łoża prochu, wykorzystaniu dwóch mocniejszych laserów 70W oraz nowych bardziej wydajnych skanerów, które umożliwiają szybsze przejście plamki lasera i bardziej precyzyjną współpracę we wspólnym obszarze pracy.

Zastosowanie punktowego pirometru umożliwia kontrolę temperatury łoża oraz utrzymanie jej stabilności. EOSAME zapewnia jednorodność spieku elementów w całej objętości komory produkcyjnej.

Dzięki możliwości przetwarzania 10 rodzajów materiałów polimerowych na sprawdzonych parametrach startowych procesu system P770 zapewnia dużą elastyczność z zachowaniem powtarzalność i wydajności produkcyjnej. Prostokątny przekrój komory oraz wysoka prędkość pracy sprawia, że EOS P770 oferuje najszybsze wytwarzanie dużych elementów w swojej klasie.

Galeria zdjęć