Profesjonalne drukarki 3D

Firma BIBUS MENOS posiada w swojej ofercie kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorstw z wielu gałęzi przemysłu. Zajmuje się drukiem 3d od 2006 roku i jest wielokrotnym zdobywcą tytułu „Najlepszy Polski Dystrybutor Przemysłowych Drukarek 3D” w najważniejszym branżowym plebiscycie organizowanym przez wydawcę portalu Centrum Druku 3D.

Oferujemy profesjonalne drukarki 3D EOS, 3DGence, Sintratec, Lithoz oraz Rapid Shape wykorzystujące następujące technologie wytwarzania przyrostowego:

  • FDD/FFF (Fused Deposition Modeling/Fused Filament Fabrication), są to technologie, które umożliwiają budowanie modeli koncepcyjnych i funkcjonalnych prototypów wysokiej jakości z materiałów o określonych właściwościach mechanicznych. Systemy pracujące w technologii FDM/FFF przetwarzają materiały termoplastyczne od sztywnych, elastycznych, biokomatybilnych po twarde czy wysokowytrzymałościowe.
  • SLS (Selective Laser Sintering), są to technologie Additive Manufacturing (AM) umożliwiające drukowanie elementów metodą selektywnego spiekania laserowego materiałów bazujących na poliamidach. Systemy EOS z proszków poliamidowych mają możliwość wydruku funkcjonalnych prototypów, części zamiennych czy też krótkich serii produkcyjnych.
  • DMLS/SLM (Direct Metal Laser Sintering), są to technologie AM dające możliwość wydruku z metali modeli funkcjonalnych o szerokim zastosowaniu, takich jak narzędzia produkcyjne , wytrzymałe detale części maszyn lub formy wtryskowe. Istnieje możliwość wydruku 3D z metali takich jak stal narzędziowa, nierdzewna, aluminium, kobaltchrom (dla protetyki) a nawet tytan.
  • LCM (Lithography-based Ceramic Manufacturing) jest to metoda pozwalająca na wykonywanie modeli z materiałów ceramicznych takich jak tlenek cyrkonu (ZrO2) czy tlenek aluminium (Al203), z których wytwarzane są precyzyjne komponenty dla przemysłu elektrotechnicznego, chemicznego i maszynowego.

Jeśli interesują Cię przemysłowe drukarki 3D, skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci jakiego wyboru dokonać.