Partnerzy

EOS GmbH

Firma EOS GmbH oferuje rozwiązania oparte na technologiach spieku laserowego proszków. Jest światowym liderem w dziedzinie spiekaniu proszków poliamidowych (technologia SLS) czystych oraz z domieszkami. W ofercie posiada także precyzyjne rozwiązania do spieku proszków metalowych (technologia DMLS) typu stal nierdzewna, stal narzędziowa, stopy aluminium czy tytanu. EOS posiada także rozwiązania dla przemysłu odlewniczego oferując system spieku proszków kwarcowych, oraz stali narzędziowych co znacznie przyspiesza produkcję form wtryskowych. Klienci firmy EOS to m.in. przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, kosmicznego oraz szeroko pojęta branża medyczna.
www.eos.info

 

rapid-shape-logo-partner

Rapid Shape

Rapid Shape jest firmą z południowych Niemiec zajmującą się produkcją systemów do szybkiego prototypowania i szybkiego wytwarzania z żywic światło utwardzalnych. Wprowadza na rynek nową i opatentowaną technologię addytywnego wytwarzania, która wyznacza nowy kierunek szybkości i dokładności w dziedzinie produkcji w technologii 3D. Doświadczenie w procesie odlewania wosku oraz silne know-how inżynieryjne firmy Schultheiss sprawia, że Rapid Shape jest liderem na rynku wytwarzania przyrostowego w branży medycznej, stomatologicznej i jubilerskiej.
www.rapidshape.de

 

logo-vshaper

VSHAPER

Producent przemysłowych drukarek 3D VSHAPER, charakteryzujących się opatentowanymi rozwiązaniami technologicznymi, cenionymi szczególnie w branży automotive, w odlewnictwie, lotnictwie, medycynie, w produkcji form wtryskowych, a także w instytutach badawczych, szkolnictwie wyższym i designie. Oprócz modeli dostępnych w stałej ofercie, firma oferuje drukarki produkowane na specjalne zamówienie. Aktualnie zespół VSHAPER pracuje nad najnowszym modelem drukarki 3D w ramach projektu o nazwie „Innowacyjna w skali świata drukarka przyrostowa”, realizowanego przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i  Rozwoju. Jego celem jest doskonalenie technologii druku metodą osadzania stopionego materiału (FFF, ang. Fused Filament Fabrication).
www.vshaper.com

Drukarki w ofercie BIBUS MENOS: VSHAPER
 

Lithoz-logo

Lithoz

Firma Lithoz GmbH specjalizuje się w rozwoju i produkcji materiałów ceramicznych oraz systemów do produkcji przyrostowej prototypów, krótkich serii produktowych oraz złożonych geometrycznie elementów. Technologia LCM (Lithography Ceramic Manufacturing) opiera się na utwardzaniu światłoczułej żywicy zawierającej  jednorodnie rozproszone cząstki ceramiczne. Technologia opatentowana przez firmę Lithoz jest przyrostowym rozwiązaniem dla dziedzin, gdzie  ceramika inżynierska jest powszechnie używana.
www.lithoz.com

 

3D-MicroPrint_Logo-mikro-spieki-laserowe

3D MicroPrint

Technologia Micro Laser Sintering (MLS) opatentowana i rozwijana przez firmę 3D MicroPrint GmbH oferuje niszowe rozwiązanie dla mechaniki precyzyjnej oraz narzędzi medycznych. MLS wykorzystuje laser do spiekania mikrostruktur z proszków stopów metali takich jak stal nierdzewna, molibden, wolfram czy tytan. Parametry produkcyjne tej technologii oferują niespotykane dotąd możliwości produkcyjne pozwalające na wkroczenie w nowe obszary przemysłu. Firma 3D MicroPrint to pionier w dziedzinie mikro spieku proszków metalowych.
www.3dmicroprint.com

 

makerbot-logo

MakerBot

Firma MakerBot to światowy lider w produkcji biurkowych maszyn pracujących w technologii FDM. Urzadzenia MakerBot są połączeniem niezwykle prostej obsługi, najwyższej jakość wydrukowanych modeli, a co najważniejsze – przystępnej ceny. Do ich budowy wykorzystywane są podzespoły najwyższej jakości, dzięki czemu cieszą się one opinią solidnych konstrukcji i bezawaryjnych. Produkty MakerBot wykorzystywane są w zarówno prototypowaniu dla przemysłu jak środowiskach biurowych czy edukacyjnych.
www.makerbot.com

Drukarki w ofercie BIBUS MENOS: MakerBot
 

Materialiselogo

Materialise

Belgijska firma specjalizująca się w rozwiązaniach software’owych dedykowanych technologiom przyrostowym. W swojej ofercie posiada szeroki zakres oprogramowania usprawniającego pracę z systemami szybkiego prototypowania i wspierającymi pracę na plikach STL. Ponadto Materialise to największy europejski dostawca usług 3D, które realizuje przy użyciu bogatego parku maszynowego, zawierającego systemy z wszystkich najpopularniejszych technologii.
www.materialise.com

 

Bionanopark

Pracownia Indywidualnych Implantów Medycznych mieszcząca się w Łódzkim Bionanoparku jest nowoczesnym centrum, w którym tworzone są modele anatomiczne do planowania operacyjnego przy udziale technologii PolyJet na maszynie Objet Eden 350. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu do transformacji danych obrazowania medycznego takich jak tomografia komputerowa czy też rezonans magnetyczny oraz programom CAD 3D metodami przyrostowymi oraz ubytkowymi tworzy się implanty medyczne dopasowana do anatomii indywidualnego pacjenta. Laboratorium jest prowadzone przez dr Marcina Elgalal – jednego z niewielu ekspertów w Polsce, który posiada zarówno wiedzę medyczną jak i inżynieryjną potrzebną do tworzenia dokładnych modeli medycznych jak i implantów na podstawie danych z TK i MRI.
www.bionanopark.pl