Sintratec S2 - modułowy system SLS | drukarki3d.pl | BIBUS MENOS

  • Sintratec S2 zestaw
Sintratec S2 zestaw
04.03.2019, 09:07

Sintratec S2 – modułowy system SLS

System SLS Sintratec, S2 jest rozwiązaniem pośrednim pomiędzy biurkowymi systemami SLS a maszynami produkcyjnymi dedykowanymi do produkcji seryjnej.

Ze względu na swoje wymiary i wagę, w przeciwieństwie do produkcyjnych maszyn SLS, system Sintratec S2 nie wymaga posiadania specjalnej infrastruktury.
Co więcej jego modułowa konstrukcja umożliwiają druk naprzemiennie z różnych materiałów np. elastycznego TPE i sztywnego a zautomatyzowanie procesu oczyszczania modeli znacznie ułatwia i przyspiesza odzysk materiału.

Sintratec S2 posiada największą dostępną na rynku komorę roboczą wśród systemów SLS z segmentu maszyn biurowych – 160 x 400mm!
Innowacyjna konstrukcja maszyny z cylindryczną, równomiernie grzaną komorą roboczą umożliwiają lepszą kontrolę skurczu materiału a przez to zachowanie wysokiej dokładności i powtarzalności wydruku w całej komorze roboczej.

Dodatkowo maszyna S2 jest wyposażona w kamerę umożliwiającą stały podgląd procesu druku.

Kompletny system składa się z:
Laser Sintering Station (LSS) –system optyczny z laserem o mocy 4W (nr 1)
Materical Core Unit (MCU) – moduł wymienny, znajdujący się poniżej LSS, komora robocza systemu wraz z zasobnikami materiału eksploatacyjnego (nr 2)
Material Handling Station (MHS) – stacja pozwalająca na przeprowadzenie wstępnego post-processingu wydruków, system przesiewania niespieczonego materiału, system mieszania materiału do kolejnego procesu druku (nr 3)
Sintratec Vortex Unit – odkurzacz do czyszczenia maszyny i odsysania niespieczonego materiału (nr 6)
Sintratec Blasting Station i Polishing Station – dwa moduły, dzięki którym użytkownik może w szybki sposób wykonać obróbkę końcową detali- piaskowanie i polerowanie elementów (nr 4 i 5)

Kontakt w sprawie oferty:
Agnieszka Ejsmont–Mierzwińska

Specjalista ds. Systemów Szybkiego Prototypowania
tel.: +48 71 796 42 14
mob.: +48 784 431 769
e-mail: mie@bibusmenos.pl