• Poprzedni: YOU MAWO
  • Następny: Pomorskie Dni Druku 3D 2021 - Connectivity - kulisy
Data dodania: 14 października 2021

Nowość! Automatyczne układanie elementów w oprogramowaniu Sintratec

Sintratec, szwajcarski producent profesjonalnych drukarek 3D SLS, wypuszcza swoje pierwsze rozwiązanie do nestingu. Jako upgrade do istniejącego oprogramowania drukującego, użytkownicy mogą teraz automatycznie umieszczać swoje obiekty 3D w przestrzeni roboczej z niespotykaną dotąd gęstością upakowania.

Czym jest wspomniany nesting?

Przez to pojęcie rozumiemy zaawansowane algorytmy automatycznego układania lub zagnieżdżania (z ang. nesting) części w obszarze platformy roboczej drukarki 3D.

Oprogramowanie do druku 3D często stawia wiele wyzwań przed swoimi użytkownikami. Niczym w układance, modele 3D muszą być umieszczane, obracane i przemieszczane tak, aby dostępna objętość wydruku mogła być wykorzystana w najlepszy możliwy sposób w celu zaoszczędzenia czasu i materiału. Jest to czasochłonny proces, który zazwyczaj daje przeciętne rezultaty.

Wraz z wprowadzeniem w pełni zintegrowanego rozwiązania automatycznego układania elementów, skomplikowany proces przygotowania pracy stał się przeszłością dla użytkowników drukarek 3D Sintratec. Za pomocą jednego kliknięcia, importowane obiekty 3D są analizowane przez algorytm i optymalnie umieszczane w cylindrycznym obszarze wydruku systemu Sintratec S2, zgodnie z różnymi konfiguracjami.

Gęstość upakowania jest kluczowym czynnikiem w optymalizacji wydajności produkcji 3D – szczególnie w przypadku selektywnego spiekania laserowego (SLS), które nie wymaga konstrukcji wsporczych.

W zależności od geometrii, algorytm Sintratec osiąga do dwóch razy większą gęstość niż ręczne rozmieszczanie, redukując tym samym wymaganą objętość wydruku o połowę.

W połączeniu z oprogramowaniem do automatycznego układania elementów, system Sintratec S2 staje się jeszcze bardziej atrakcyjną opcją niż był do tej pory. Produkcja wysokiej jakości części przemysłowych z różnorodnych materiałów dostępnych w produkcji addytywnej opartej na proszku może być realizowana przy szczególnie niskich kosztach jednostkowych i wysokim stopniu automatyzacji. Znaczenie komercyjne jest nie do przecenienia: Ułożenie 100 różnych procesów druku 3D za pomocą naszego rozwiązania do nestingu pozwala zaoszczędzić nawet 50 godzin pracy, 47 kg proszku i 800 godzin czasu drukowania.

Sintratec nesting SLS

Dzięki dodaniu funkcji nestingu 3D, przenosimy nasze oprogramowanie na wyższy poziom. Żaden inny program na rynku nie jest w stanie zagnieżdżać części 3D w komorze roboczej tak gęsto w tak krótkim czasie jak nasz. Sintratec Nesting Solution wyznacza zatem kamień milowy na drodze do wydajnej produkcji addytywnej i jest prawdziwym game changerem w dziedzinie selektywnego spiekania laserowego.

Rozwiązanie Sintratec Nesting Solution jest już dostępne – i to bezpłatnie przez pierwszy rok dla wszystkich obecnych i nowych klientów Sintratec S2.

 

Galeria zdjęć

Powiązane treści