• Poprzedni: Pomorskie Dni Druku 3D 2022 - prelegenci
  • Następny: V Konferencja Naukowa - Szybkie prototypowanie DRUK 3D & 4D w zastosowaniach inżynierskich
Data dodania: 27 września 2022

POMORSKIE DNI DRUKU 3D 2022 - RETROSPECTION

VI edycja wydarzenia odbędzie się 25 października w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

W dobie dzisiejszych możliwości takich jak internet, literatura, programy popularnonaukowe, informację o druku 3D docierają do coraz szerszego grona odbiorców, którzy oczyma wyobraźni tworzą spektakularne projekty dla branży wytwarzania przyrostowego. W celu zagłębienia się w ten świat, po raz szósty podejmujemy się organizacji Pomorskich Dni Druku 3D. Tegoroczna edycja jest zatytułowana – Retrospection – podczas której będziemy sięgać do korzeni firm działających w branży druku 3D, poruszymy kwestie dofinansowania oraz porozmawiamy o inwestycjach w technologiach przyrostowych.

Zapraszamy serdecznie na VI edycję Pomorskich Dni Druku 3D, którego jesteśmy dumnymi współorganizatorami wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia i Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Wydarzenie odbędzie się 25 października w GPNT, gdzie wygłoszone zostaną liczne prelekcje w tematyce związanej z drukiem 3D, a dodatkowo każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z ofertą wystawców na przygotowanych stanowiskach.

 – Co roku nasze spotkanie jest dedykowane nie tylko tematyce druku 3D, ale też rozwojowi przemysłu 4.0. Jako instytucje otoczenia biznesu znamy potrzeby przedsiębiorstw i stwarzamy im odpowiednie warunki do rozwoju właśnie poprzez organizację spotkań gdzie przedsiębiorstwa mogą wymieniać się wiedzą, tworzyć partnerstwa i poznawać nowe trendy w branży – to jest cel Pomorskich Dni Druku 3D.

Radosław Wika
Dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

RETROSPECTION – jest motywem przewodnim VI edycji wydarzenia. To co kryje się pod tym tytułem, to głównie historie firm, które stały u podstaw przemysłu technologii przyrostowych, a dzisiaj napędzają rynek druku 3D. Eksperci wprowadzą uczestników w szczegóły innowacji w branży, m.in. rozwój nowych materiałów na potrzeby wydruków 3D, rozwój nowatorskich produktów medycznych, jak i zagadnienia optymalizacji koszów poprzez wykorzystanie technologii przyrostowych.

 – Podczas najbliższej edycji Pomorskich Dni Druku 3D pragniemy nie tylko podyskutować o bieżących wyzwaniach stojących przed środowiskiem zajmującym się drukiem 3D, ale również chcielibyśmy sięgnąć wstecz i przybliżyć korzenie firm, które zapoczątkowały tą branżę. Ich historie i doświadczenie, z którym przychodzą mogą być niezwykle inspirujące, zwłaszcza dla osób lub instytucji chcących otworzyć się na działalność w obszarze druku 3D.

Anna Borkowska
Dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia

Podczas Pomorskich Dni Druku 3D nie zabraknie również prelekcji w temacie dofinansowań, czyli jednej z najbardziej bieżących kwestii każdej organizacji. Uczestnicy otrzymają liczne podpowiedzi, w jaki sposób pozyskać dotację na technologie druku 3D. Cieszymy się, że nadchodzące październikowe wydarzenie będzie uzupełnione o wszelkie aspekty będące fundamentem historii firm stykających się z branżą druku 3D.

– Szósta edycja wydarzenia Pomorskich Dni Druku 3D koncentruje się na wymianie doświadczeń w prowadzeniu działalności, w czasie dynamicznych zmian rynkowych. Goście wydarzenia podzielą się tym, czym kierowali się podejmując decyzje na swojej drodze do sukcesu, który jest wypadkową wielu czynników i różnych okoliczności biznesowych. Zostaną zaprezentowane także źródła, z których sektor MŚP będzie mógł pozyskiwać zewnętrzne finansowanie i wsparcie do rozwoju działalności w obrębie nowych technologii, co jest ważnym czynnikiem w obecnej sytuacji gospodarczej.

Michał Pęczek
Menadżer Produktu EOS z firmy BIBUS MENOS

Z roku na rok pandemia COVID-19 przynosi zmiany w postrzeganiu współczesnych metod wytwarzania, dodatkowo coraz częściej implikuje się na przedsiębiorstwach ukierunkowanie ekologiczne, które początkuje do pogłębiania wiedzy z zakresu równoważnego rozwoju i produkcji.
Poniżej załączamy agendę wydarzenia. Zastrzegamy, że harmonogram może ulec zmianie.

AGENDA
Gdański Park Naukowo-Technologiczny
bud. C, sala FGH, ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk
25 października 2022 r.

8:30–9:15Rejestracja uczestników
9:15–9:30Uroczyste otwarcie wydarzenia

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o., Gdański Park Naukowo-Technologiczny,

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia,

BIBUS MENOS sp. z o.o.

 

Przedsiębiorczość i innowacje

 

9:30–9:50Ewolucja druku 3D od prototypowania do produkcji seryjnej na przykładzie sukcesu firmy Technology Applied

Technology Applied sp. z o.o., Jarosław Kozak

9:50–10:10Rozwój nowych materiałów i proszków na potrzeby technologii DMLS/SLM

Amazemet sp. z o.o., Łukasz Żrodowski

10:10–10:30Rozwój produktów medycznych do zaopatrzenia przedramienia – case study Mediprintic od pozyskania finansowania do wprowadzenia produktu na rynek 

Mediprintic sp. z o.o., Andrzej Zakręcki

10:30–10:50Przerwa kawowa
10:50–11:10Sposoby optymalizacji kosztów dzięki technologiom 3D, a także technologiom wspomagającym produkcję

Altrax, TBC

11:10–11:30Rola oraz zastosowanie pomiarów 3D w technologiach przyrostowych

Revers Solutions, Michał Rawecki

11:30–11:5015 lat rozwoju i wspierania sukcesu naszych Klientów w branży 3D

BIBUS MENOS sp. z o.o., Michał Pęczek

11:50–12:10Technologie przyrostowe w przemyśle 4.0 – case study

Stowarzyszenie Robotyków SKALP, Mateusz Dyrda

12:10 –12:30Drukarki 3D w kontekście unijnych wymagań CE oraz brytyjskiego oznakowania UKCA

RiskCE sp. z o.o. sp. kom., mgr inż. Victoria Dąbrowska

12:30–12:50Przerwa kawowa
 

Finansowanie innowacji i wsparcie sektora MŚP

 

12:50–13:10Dotacje na technologie druku 3D – jak przygotować się do nowej perspektywy finansowej UE

Grantera sp. z o.o., Karol Bober

13:10–13:30Zrównoważony rozwój oraz produkcja, dofinansowanie skutków zwalczania gospodarczych efektów pandemii COVID

Agencja Rozwoju Przemysłu, Joanna Kwitowska – Zawadzka

13:30–14:00Panel dyskusyjny
14:00–14:30Lunch i zakończenie konferencji

Treści powiązane