• Poprzedni: Wdrożenie SINTRATEC S2 w Kontakt-Simon
  • Następny: Linia EOS M2XX na przestrzeni lat
Data dodania: 20 lipca 2023

Pomorskie Dni Druku 3D 2023 - Sustainability

- save the date

Z przyjemnością zapraszamy na kolejną edycję wyjątkowej konferencji Pomorskie Dni Druku 3D, która w tym roku odbędzie się pod tytułem „Sustainability”! Firma BIBUS MENOS Sp. z o.o. jest współorganizatorem tego inspirującego wydarzenia, które będzie miało miejsce 19 września 2023 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Tegoroczna edycja skupia się na zrównoważonym rozwoju w dziedzinie wytwarzania przyrostowego. Pragniemy zgłębić, w jaki sposób technologia druku 3D może wspierać odpowiedzialne działania w sferze społecznej, środowiskowej i ekonomicznej.

Pośród planowanych prelekcji i paneli dyskusyjnych planujemy poruszyć tematy takie jak:

  • Rozwój biodegradowalnych materiałów do druku 3D i ich potencjalne zastosowanie w szerokim zakresie dziedzin, od medycyny po przemysł, co może przyczynić się do rewolucjonizacji produkcji.
  • Możliwość zwiększenia wytwarzania produktów za pomocą technologii addytywnych, co może znacząco ograniczyć ilość odpadów produkcyjnych oraz zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, w porównaniu do tradycyjnych metod ubytkowych.
  • Potencjał lokalnej produkcji, która może wspierać rozwój regionalnej społeczności, zmniejszając zależność od globalnych łańcuchów dostaw.

Dołącz do nas, by wysłuchać inspirujących prelekcji i wziąć udział w panelach dyskusyjnych prowadzonych przez uznanych ekspertów branżowych. To doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy i nawiązania wartościowych kontaktów w dziedzinie druku 3D.

Wkrótce udostępnimy szczegółowe informacje i możliwość rejestracji na stronie internetowej.

Do zobaczenia na „Pomorskich Dniach Druku 3D” – 19 września 2023 roku w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym Gdynia.

Treści powiązane