• Poprzedni: Smart Fusion od EOS: Przełom w przemysłowym druku 3D metali
  • Następny: Podsumowanie wrześniowych wydarzeń
Data dodania: 2 listopada 2023

PROGLOVE - ubieralne skanery kodów kreskowych

Firma ProGlove z siedzibą w Monachium wykorzystuje druk 3D nie tylko do prototypowania, ale także do produkcji seryjnej produktów. Maksymalna elastyczność projektowania części przekłada się na ich najwyższą jakość, a produkcja opiera się na powtarzalności procesów.

proglovo dyemansion eos sls obróbka wygładzanie barwienie skaner kodów kreskowych ubieralny

O firmie

 
PROGLOVE to młoda firma podchodząca do innowacji w sposób ukierunkowany na ludzi i kształtująca przyszłość inteligentnych urządzeń ubieralnych w przemyśle 4.0.

O produkcie

 
Firma ProGlove postawiła sobie za cel stworzenie inteligentnego skanera kodów kreskowych. Ubieralny skaner kodów kreskowych, który składa się ze skanera i rękawicy, dostępny w trzech wariantach, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Stwórzmy ubieralny skaner kodów kreskowych i uczyńmy go “inteligentnym”. Naszą wizją jest tak naprawdę połączenie pracowników i siły roboczej z przemysłowym IoT.
 

Konstantin Brunnbauer, VP of Production at PROGLOVE

 

Wyzwanie

 
Na początku działalności firmy ProGlove, druk 3D był bardzo popularnym rozwiązaniem przy etapie prototypów. Pracę rozpoczęli z popularną technologią FFF/FDM i na tamten moment jakość wydruków była satysfakcjonująca. Przełomem w procesie produkcji okazała się dopiero technologia SLS, którą zaczęto wykorzystywać do prototypów, na których przeprowadzano testy.
Technologia SLS daje ogromną swobodę podczas projektowania i gwarantuje wydrukowanie skomplikowanych kształtów. Zmiany geometrii przyczyniły się do zmniejszenia ilość potrzebnych elementów podczas składania. Największym wyzwaniem podczas projektowania nowych geometrii było uzyskanie takich samych parametrów mechanicznych, jak te formowane wtryskowo. Wymagało to wielu testów prototypów, jak na przykład dobranie odpowiedniej grubości ścianek dla różnych obszarów. Kolejnym problemem był biały kolor elementów, które musiały być malowane, jednak po dłuższym czasie blakły i się wycierały podczas użytkowania. To właśnie stało się największym problemem do rozwiązania.

Źródło zdjęcia: ProGlove

Rozwiazanie

 
Dopiero rozpoczynając współpracę z DyeMansion udało się znaleźć pełne rozwiązanie wszystkich problemów. Części drukowane w technologii SLS na drukarkach EOS, a następnie obróbka powierzchni urządzeniami DyeMansion dały efekt, którego ProGlove oczekiwał. Dodatkowo współpraca pomogła zaufać technologii i znaleźć właściwą drogę w projektowaniu, aby w pełni z niej korzystać.
Dzięki przepływowi pracy Pint-to-Product zauważono rozwój przy projektowaniu części oraz potencjał do wykorzystania druku 3D jako produkcji seryjnej. Uzyskano doskonałe powierzchnie stosując PolyShot Surfacing. Najlepszym tego dowodem okazała się opinia klientów mających porównanie z częściami formowanymi wtryskowo, którzy zgodnie stwierdzili, że powierzchnia po obróbce DyeMansion podoba im się znacznie bardziej.

Myślę, że elementy z powierzchnią po PolyShot jest postrzegane jako produkty premium, w porównaniu do niektórych części formowanych wtryskowo.
 

Konstantin Brunnbauer, VP of Production at PROGLOVE

 

Z początku wykorzystywano standardowo oferowany kolor pomarańczowy przez DyeMansion podczas barwienia w urządzeniu DM60, z czasem podjęto się rozwoju i stworzono indywidualny ProGlove Orange. ProGlove do barwienia swoich części wykorzystuje też kolor szary, jednak wciąż pracuje nad kolejnymi.

Firma ProGlove dzisiaj ma na swojej linii produkcyjnej powtarzalne procesy, każda część wygląda tak samo, posiada gładkie powierzchnie, a efektem barwienia jest doskonała kolorystyka na całej powierzchni. Procesy DyeMansion pozwalają konkurować z tradycyjnymi technologiami produkcyjnymi, takimi jak formowanie wtryskowe. Dla użytkownika końcowego produkt jest tak samo, a nawet bardziej satysfakcjonujący, zaś producent bazuje na niezawodnych procesach dających swobodę w ciągłym rozwoju i udoskonalaniu produktu. ProGlove co roku wypuszcza na rynek nowe produkty.
Firma ProGlove opiera się na technologii SLS wszystkich swoich produktów i do pewnego stopnia w produkcji seryjnej. Planują wykorzystywanie druku 3d w produkcji do tysiąca lub nawet dziesięciu tysięcy sztuk, w zależności od produktu i rozmiaru. W zależności od elastyczności jaka jest pożądana, SLS i formowanie wtryskowe jest używane w jednym i tym samym produkcie.

proglovo dyemansion eos sls obróbka wygładzanie barwienie skaner kodów kreskowych ubieralny

Korzyści

 
Od szybkiego wprowadzenia produktów na rynek po produkty najwyższej jakości:
 

  1. KRÓTSZE ETAPY PROCESU INNOWACYJNEGO I ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA
    Druk 3D pomaga w częstym dostosowywaniu produktów i znacząco skraca cykle innowacji. Na przykład można przetestować pod różnym kątem wydrukowaną krótką serię produktu. W szybkim czasie można wyłapać konieczne poprawki, które wystarczy nanieść na projekt i następnie ponownie je wydrukować, celem weryfikacji. Wykorzystywany tradycyjnie etap pośredni produkcji narzędzi form nie jest wymagany, dzięki czemu cykle innowacji są bardziej zrównoważone.
  2. DOSKONAŁE PRODUKTY Z ZOPTYMALIZOWANĄ HEPATYKĄ
    Proces PolyShot Surfacing nadaje nie tylko idealnie przygotowaną powierzchnię pod późniejsze barwienie, ale jest również wykończenie postrzeganym w zakresie premium. Obróbka przekształca surową część w odporną na zarysowania aplikację, która nadaje się do codziennego użytku.
  3. PRODUKCJA NA SKALĘ PRZEMYSŁOWĄ, DZIĘKI POWTARZALNYM PROCESOM
    W firmie ProGlovo produkcja skanerów na dużą skalę stała się możliwa. Dzieje się tak nie tylko poprzez zastosowanie druku 3D w technologii SLS, ale dzięki powtarzalnym procesom przepływu pracy Print-to-Product. Wykorzystując zdefiniowane i spójne parametry czyszczenia, wygładzenia PolyShot oraz barwienia (stosując sprecyzowane kartridże do DM60), można zapewnić, że każda z części będzie wyglądać tak samo.

proglovo dyemansion eos sls obróbka wygładzanie barwienie skaner kodów kreskowych ubieralny

Treści powiązane