• Poprzedni: PROGLOVE - ubieralne skanery kodów kreskowych
  • Następny: Webinarium EOS - SmartFusion | SupportFree
Data dodania: 19 października 2023

Podsumowanie wrześniowych wydarzeń

"Małopolskie Dni Druku 3D", "Szybkie prototypowanie, druk 3D i 4D w zastosowaniach inżynierskich", "Pomorskie Dni Druku 3D"
Wrzesień okazał się być miesiącem pełnym aktywności i inspiracji, szczególnie jeśli chodzi o naszą działalność w dziedzinie druku 3D. Braliśmy czynny udział w różnych konferencjach i wydarzeniach branżowych, wcielając się zarówno w rolę organizatorów, prelegentów, jak i uczestników. Możemy z dumą stwierdzić, że branża 3D ożyła po letnim okresie, a my mieliśmy okazję wziąć w niej znaczący udział.

MAŁOPOSLKIE DNI DRUKU 3D

Pierwszy przystanek naszej wrześniowej podróży to Tarnów, gdzie zaszczyciliśmy pierwszą edycję “MAŁOPOLSKIE DNI DRUKU 3D”, wspólnie z Grupą Azoty S.A. i Technology Applied. To wydarzenie stanowiło prawdziwą ucztę wiedzy, dostarczając kilkanaście prezentacji na temat najnowszych technologii, materiałów oraz studiów przypadku. Jako uczestnicy, mieliśmy okazję przedstawić wykorzystanie technologii Smart Fusion w procesie DMLS.

Konferencja to nie tylko miejsce wystąpień i prezentacji, ale także doskonała okazja do nawiązywania kontaktów, dzielenia się doświadczeniem i tworzenia sieci zawodowych relacji. Czołowe firmy z branży 3D, włączając w to naszą firmę BIBUS MENOS, miały swoje stoiska na tym wydarzeniu. Liczba uczestników sięgnęła około 150, a także przybyło wielu doświadczonych specjalistów w dziedzinie technologii przyrostowych, co znacząco podniosło merytoryczny poziom całego wydarzenia. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji w przyszłym roku.

 

SZYBKIE PROTOTYPOWANIE, DRUK 3D I 4D W ZASTOSOWANIACH INŻYNIERSKICH

Kolejnym etapem, był udział w dwudniowej konferencji o bardziej naukowym charakterze, zatytułowanej “SZYBKIE PROTOTYPOWANIE, DRUK 3D I 4D W ZASTOSOWANIACH INŻYNIERSKICH”, która odbyła się na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. To już szósta edycja tego prestiżowego wydarzenia, która zgromadziła znakomitych przedstawicieli świata nauki zajmujących się technologiami przyrostowymi.

Na konferencji poza nami pojawiły się renomowane instytucje, takie jak Politechnika Warszawska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Opolska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Lotnictwa, a także wiele innych ważnych podmiotów z polskiego sektora naukowego. Wyjątkowym elementem tego wydarzenia była obecność gości z EOS GmbH i AMCM GmbH, którzy mieli okazję zaprezentować potencjał technologii SmartFusion. Wielu prelegentów podzieliło się swoją wiedzą i wynikami badań, co jest znaczącym wkładem w rozwój nauki. Nasza firma, BIBUS MENOS, jest dumna z faktu, że możemy wspierać polską naukę poprzez dostarczanie zaawansowanych urządzeń do druku 3D.

 

POMORSKIE DNI DRUKU 3D

Ostatnim przystankiem naszej wrześniowej podróży były “POMORSKIE DNI DRUKU 3D”, które odbyły się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Nasza współorganizacja tego wydarzenia, wraz z PPNT Gdynia i Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, wymagała od nas największego zaangażowania.

Tegoroczna siódma edycja skupiła się na zrównoważonym rozwoju, przyciągając ponad stu uczestników. Dwanaście prelekcji poświęcono tematom takim jak zamknięty obieg materiałowy, procesy produkcyjne zmniejszające emisję gazów cieplarnianych w oparciu o technologie addytywne oraz finansowanie projektów inwestycyjnych o charakterze zrównoważonym. Goście i prelegenci przybyli z różnych części kraju, tworząc inspirującą atmosferę wymiany wiedzy i doświadczeń. Równolegle do samej konferencji zorganizowano także warsztaty wprowadzające uczniów szkół średnich oraz studentów w podstawy druku 3D. To nasza próba promocji technologii przyrostowych wśród różnych grup wiekowych i branżowych, co stanowi ważny element naszej misji.

Teraz, przed nami intensywny okres przygotowań do najważniejszego europejskiego wydarzenia w dziedzinie druku 3D, czyli targów Formnext we Frankfurcie nad Menem, które odbędą się w dniach 7-10 listopada. W tegorocznej edycji nie tylko weźmiemy udział jako goście i wystawcy na stoiskach naszych dostawców, ale również sami wystawimy się z naszym stoiskiem promującym nowe rozwiązanie. Jesteśmy pełni entuzjazmu i gotowi, aby podzielić się naszymi osiągnięciami i nowościami. Natomiast co za tym stoi dowiecie się wkrótce.

Treści powiązane