• Poprzedni: Druk 3D w bolidzie PGRacing Team
  • Następny: Jak druk 3D może przyczynić się do optymalizacji łańcucha dostaw
Data dodania: 20 grudnia 2023

PROLAY 7Q: Odpowiedź na przemysłowe wyzwania produkcyjne

Z dumą prezentujemy wynik naszej wieloletniej pasji i zaangażowania w branżę produkcji addytywnej – drukarkę 3D PROLAY 7Q. Jako zespół z ponad 17-letnim doświadczeniem w sektorze druku 3D, dostrzegliśmy potrzebę innowacji, która przekracza dotychczasowe granice. Za sprawą naszego doświadczenia jako dystrybutorów i przedstawicieli w branży, zrozumieliśmy, jak kluczowe jest dostarczenie rynkowi rozwiązania, które nie tylko odpowiada na aktualne wyzwania, ale również otwiera nowe możliwości dla przemysłu.
PROLAY 7Q, wykorzystując naszą autorską technologię PLTM (Progressive Layer Thickness Manufacturing), definiuje nowe standardy w druku 3D. Ta unikalna technika umożliwia produkcję komponentów o zmiennych grubościach warstw w jednym procesie, znacząco podnosząc wydajność produkcji. Zaprezentowaliśmy naszą drukarkę 3D na targach Formnext 2023, gdzie zdobyła uznanie za swoje innowacyjne cechy, takie jak zdolność do pracy z różnorodnymi materiałami oraz wyjątkową prędkość druku.

Dlaczego PROLAY 7Q?

PROLAY 7Q to odpowiedź na rosnące potrzeby rynku w zakresie szybkiej, efektywnej i elastycznej produkcji addytywnej. Zaprojektowana z myślą o różnorodności zastosowań, ta maszyna jest idealnym rozwiązaniem dla firm poszukujących innowacyjnych metod produkcji, które umożliwiają zarówno zwiększenie wydajności, jak i realizację bardziej złożonych projektów z niezrównaną precyzją.

Drukarka została zaprojektowana do szybkiego działania, produkująca komponenty od 1,5 do 5 razy szybciej w zależności od geometrii modelu niż inne metody addytywne. Kompatybilna z materiałami takimi jak ABS, ABS-CF, PC, PC-CF, PC-ABS i innymi, oferuje szeroki zakres zastosowań. PROLAY 7Q pozwala na tworzenie części z trzech materiałów jednocześnie, przy ustawieniu dla nich odpowiednio różnych grubości warstw, otwierając tym samym niespotykane dotąd możliwości tworzenia innowacyjnych konstrukcji kompozytowych.

Debiut na targach Formnext 2023

Obecny krajobraz gospodarczy podkreśla potrzebę zwiększenia produktywności i skracania czasów produkcji. Nasza drukarka PROLAY 7Q, prezentowana na największych targach poświęconych tematyce druku 3D – Formnext – redefiniuje standardy produkcji poprzez innowacyjne podejście oparte na progresywnej grubości warstwy. Hasło przewodnie „Different demands. Endless possibilities. One solution.” doskonale podsumowuje, jak PROLAY 7Q w technologii PLTM łączy doskonałą jakość powierzchni, wysoką wytrzymałość i sztywność w błyskawicznym czasie, zwiększając wydajność produkcji otwierając możliwości dla niezwykle wymagających aplikacji, jak i udoskonalając obecne procesy.
 
Zaprezentowanie drukarki PROLAY 7Q na Formnext 2023 zaznaczyło naszą pozycję jako lidera w zaawansowanych rozwiązaniach produkcyjnych.

Innowacyjność technologii PLTM

Technologia PLTM pozwala na produkcję części z różną grubością warstw w tym samym obiekcie. Wykorzystując to rozwiązanie, eliminujemy dotychczasowe ograniczenia technologii opartych na ekstruzji materiału. Dzięki prowadzeniu cienkiej i precyzyjnej warstwy konturu, a następnie zwiększaniu grubości i szerokości warstwy wewnątrz geometrii, możemy wykonać wytrzymałe komponenty w krótkim czasie bez utraty jakości. Jest to odpowiedź na dążenie branży do podniesienia produktywności.

Wyjątkowość i możliwości PROLAY 7Q

Jedną z unikalnych cech PROLAY 7Q jest możliwość mieszania do trzech różnych materiałów w jednym procesie produkcyjnym. Z tym wykorzystaniem możemy tworzyć trwałe konfiguracje kompozytowe, co wcześniej było trudne, zwłaszcza przy tworzeniu szczegółów z materiałów wzmacnianych włóknem w cienkich warstwach. Otwarty system pozwala na nieograniczoną pracę z różnymi materiałami, tworząc innowacyjne projekty przy znacznym wzroście wydajności całego procesu.

Przyszłość z PROLAY

Nasze zaangażowanie w Formnext 2023 nie tylko umocniło naszą pozycję jako lidera w zaawansowanych rozwiązaniach produkcyjnych, ale także podkreśliło gotowość branży do przyjęcia tak innowacyjnych technologii. Jesteśmy podekscytowani współpracą z firmami, które chcą zbadać pełny potencjał zaawansowanych materiałów inżynieryjnych, wzmacniając ich możliwości produkcyjne, aby sprostać wymaganiom dzisiejszego trudnego środowiska gospodarczego.
 
Wprowadzając PROLAY 7Q, przekraczamy granice konwencjonalnego druku 3D, oferując nie tylko urządzenie, ale kompleksowe rozwiązanie dla wyzwań przemysłu. Jesteśmy przekonani, że nasza technologia PLTM otworzy nową erę w produkcji addytywnej, umożliwiając firmom skok technologiczny i przewagę rynkową.

Dla tych, którzy pragną zgłębić więcej szczegółów o drukarce 3D PROLAY 7Q oraz o technologii, którą wyznacza nowe standardy w produkcji addytywnej, zapraszamy na naszą dedykowaną stronę www.prolay3d.com . Tutaj znajdą Państwo kompletne informacje na temat naszych innowacyjnych rozwiązań, możliwości zastosowania w różnych branżach oraz szczegółowe dane techniczne, które pomogą zrozumieć, jak PROLAY 7Q może przyczynić się do rozwoju w Państwa przedsiębiorstwie.

Treści powiązane