• Poprzedni: Gold Partner firmy EOS GmbH
  • Następny: Najmniejsza drukarka z rodziny EOS M
Data dodania: 8 grudnia 2014

Targi EuroMold 2014

Minął tydzień od tegorocznej edycji targów EuroMold 2014 i można się powoli pokusić o podsumowanie tego najważniejszego w branży 3D wydarzenia.

Minął tydzień od tegorocznej edycji targów EuroMold 2014 i można się powoli pokusić o podsumowanie tego najważniejszego w branży 3D wydarzenia.

EuroMold 2014 potwierdził poziom i kierunek, w którym dążą technologie przyrostowe. Mogliśmy zaobserwować premiery maszyn przyrostowych, będących odpowiedzią na potrzeby produkcji krótkoseryjnej lub zaawansowanych aplikacji narzędziowych zaprezentowane przez liderów branży jak Stratasys, 3D Systems, EOS czy SLM.

Stratasys w tym roku przedstawił wiele nowości, będących udoskonaleniem znanych już linii maszyn, między innymi modele FORTUS 380/450 mc, które są najnowszą wersją już uznanych systemów FORTUS 360/400 mc. Zwiększono prędkość druku o blisko 20% w porównaniu do poprzedniej wersji, co wpłynęło na zwiększenie ich wydajności produkcyjnej. Stratasys przedstawił także mniejsze platformy systemów Connex1/2/3 w wersji 260 oraz 350 w kontynuacji do zaprezentowanej wcześniej w tym roku platformy Connex1/2/3 500. Znacząco uelastyczniło to ofertę wielomateriałowych rozwiązań producenta w odpowiedzi na wymagania rynkowe. W grupie małych drukarek 3D rodzina Desktop powiększyła się o system Objet30 Prime, który oferuje aż 12 różnych żywic akrylowych, w tym elastyczne, przezroczyste oraz biozgodne, z możliwością druku w trzech grubościach warstw 16/28/36 mikrometrów, co wpływa zarówno na elastyczność jak i ekonomikę druku.

EOS GmbH producent spieków laserowych zaprezentował na swoim stoisku rozwiązania zarówno w serii P jak i M. Na stoisku można było zapoznać się nie tylko z wydrukami 3D, ale także z pracującym system P396 oraz M290, a nawet zajrzeć do flagowego modelu firmy M400. Producent przedstawił wiele nowości z zakresu oprogramowania, oferty opieki technicznej oraz szkoleniowej. Głównym celem rozwojowym firmy EOS jest zapewnienie swoim Klientom jak najwyższej jakości oferowanych rozwiązań.

Lider oprogramowania branży belgijska firma Materialise zaprezentowała możliwości 19 już wersji uznanego oprogramowania Magics RP oraz jego modułów SinterModule i SG+ Module.

Wnioski z tegorocznych targów są jednoznaczne.  Rok 2015 będzie rokiem zapewnienia jakości i podwyższenia standardów maszyn, wydruków, oprogramowania, wsparcia technicznego oraz aplikacyjnego, a także tego, że coraz szerzej wchodzimy w erę Rapid Manufacturing i Rapid Tooling.

Następna edycja targów EuroMold przenosi się z Frankfurtu do Dusseldorfu, co miejmy nadzieję nie wpłynie na prestiż tej imprezy.

Galeria zdjęć